Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaBiblioteka zaprasza na dzień postaci z bajek

Biblioteka zaprasza na dzień postaci z bajek

Zbliżające się święto to okazja do dobrej zabawy dla całych rodzinZbliżające się święto to okazja do dobrej zabawy dla całych rodzin

 

Zbliża się Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. W sobotę, 6 listopada, w Galerii Olimpia na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji, gier i zabaw.

Na początku listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt, czyli Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data, 5 listopada, jest nieprzypadkowa – przypada bowiem w dzień urodzin największego współczesnego twórcy bajek, Walta Disney’a. Bajkowe postacie pojawiają się nie tylko w animowanych filmach, ale przede wszystkim na kartach książek dla dzieci. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Kształcą w dzieciach odpowiednie postawy, pozwalają wierzyć, że dobro zawsze zwycięży zło. W sposób ciekawy i skuteczny działają one na wyobraźnię dziecka.

Z okazji tego niezwykłego święta Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna przygotowała nie lada gratkę dla najmłodszych bełchatowian. W programie imprezy, która odbędzie się między godz. 10:00 a 12:00 w sobotę, 6 listopada, w Galerii Olimpia, znalazły się m.in. gry, zabawy, otwarcie miejskiego regału z książkami oraz… bajkowy korowód. Ważne! Dla dzieci, które przebiorą się za dowolną postać z bajki, przewidziano nagrody.

 

AP

 

Plakat dotyczący tegorocznego Międzynarodowego Dnia Postaci z BajekPlakat dotyczący tegorocznego Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek