Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaDmuchańce, teatr i bal to kolejne feryjne propozycje

Dmuchańce, teatr i bal to kolejne feryjne propozycje

Dmuchańce, teatr i bal to kolejne feryjne propozycje
Dmuchańce to atrakcja, która dzieciom sprawia ogromną frajdę
Ferie wystartowały. Przed uczniami dwa tygodnie laby od zajęć szkolnych. Dla tych, którzy spędzą ten czas w mieście, przygotowaliśmy moc atrakcji. Oprócz zajęć i warsztatów w miejskich placówkach kultury i sportu, będzie też Festiwal Dmuchańców, darmowy teatrzyk i bal karnawałowy.

Wyczekiwane przez uczniów ferie zimowe stały się faktem. Dla dzieci, które spędzą je w Bełchatowie, z pewnością będą one nie lada atrakcyjne. A to za sprawą wielu propozycji, które przygotowały dla nich miejskie jednostki. Wszystko po to, by te dwa tygodnie były dla dzieci czasem pełnym wrażeń, a także wesołej i bezpiecznej zabawy. Do wspólnej zabawy z Miejskim Centrum Kultury, Muzeum Regionalnym, Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną, a także kinem Kultura i Miejskim Centrum Sportu prezydent Mariola Czechowska zaprasza wszystkich bełchatowskich uczniów.

>>> Czytaj: Ferie w mieście będą pełne atrakcji i wrażeń

Oprócz szeregu zajęć i warsztatów, przygotowaliśmy także kilka darmowych feryjnych atrakcji. W sobotę 3 lutego zapraszamy do hali Energia. Tego dnia o godz. 10:00 wystartuje wyjątkowo kolorowy i skoczny Festiwal Dmuchańców. Przez kilka godzin, bo do 18:00 na najmłodszych czekać będzie 7 dużych dmuchanych zabawek. Wśród nich znajdą się m.in. zjeżdżalnia traktor, 40-metrowy to przeszkód, tor z mega piłkami, plac zabaw dżungla czy basen z piłkami. A do tego darmowy popcorn i wata cukrowa.

Dmuchańce, teatr i bal to kolejne feryjne propozycje

Z kolei w niedzielę 4 lutego zapraszamy do MCK PGE Gigantów Mocy. O godz. 17:00 będzie można obejrzeć spektakl ekologiczny „Drzewo życia”. Aktorzy z Krakowskiego Biura Promocji Kultury opowiedzą losy starej Gazety Emilii, pieska Rysia, potwora Gałgana oraz tytułowego mądrego Drzewa Życia. Teatr przybliży dzieciom takie pojęcia jak recykling i segregacja odpadów. Widzowie poznają również konsekwencje zanieczyszczeń powietrza i wody oraz ich wpływ na zdrowie ludzi, zwierząt i roślin. Wstęp na przedstawienie jest oczywiście bezpłatny, należy jednak wcześniej odebrać darmową wejściówkę w Miejskim Centrum Kultury. A spektakl wpisuje się w prowadzoną już od kilku lat miejską akcję „Segregacja to dobra re:akcja”.

Ekologia będzie także głównym tematem kolejnego feryjnego wydarzenia. Mowa o balu karnawałowym, który w hali Energia odbędzie się w sobotę 10 lutego. Do tanecznej zabawy wszystkich uczestników zachęci DJ. Będą też konkursy z nagrodami a także warsztaty robienia masek karnawałowych z materiałów pochodzących z recyklingu. Do tego foto budka, kolorowe tatuaże i malowanie buziek. Poza tym dzieci będą mogły ułożyć mega puzzle i pograć w gry wielkoformatowe. Dla wszystkich przewidziano również darmowy popcorn i watę cukrową. Zabawa rozpocznie się o godz. 14:00 i potrwa do godz. 18:00.

– Ferie w mieście zapowiadają się bardzo intensywnie. Zależało nam, aby propozycje, jakie przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży, trafiły w ich zainteresowania. Mamy nadzieję, że na zajęciach i warsztatach rozbudzą się w nich nowe pasje, że każdy uczeń znajdzie coś dla siebie. Ponadto liczymy, że Festiwal Dmuchańców i bal karnawałowy wywołają na twarzach dzieci szerokie uśmiechy. Wszystkim życzymy wspaniałych, wesołych i bezpiecznych ferii – podsumowuje Agnieszka Rogaczewska, dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu UM Bełchatowa.

AP