Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościDowiedz się więcej na temat autyzmu

Dowiedz się więcej na temat autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu uczy tolerancji, otwartości i szacunku wobec drugiej osobyŚwiatowy Dzień Świadomości Autyzmu uczy tolerancji, otwartości i szacunku wobec drugiej osoby

 

2 kwietnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bełchatowie przygotował cykl spotkań i występów. „Niebieskie serce dla autyzmu” odbędzie się w czwartek, 30 marca i we wtorek, 4 kwietnia. Patronat honorowy nad wydarzeniami objęła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Aby podnosić społeczną świadomość na temat tego, czym jest autyzm i zaburzenia ze spektrum autyzmu, od kilku lat obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Co roku 2 kwietnia wyrażamy solidarność z osobami z autyzmem, odbywają się liczne wydarzenia i happeningi, które mają pomóc w lepszym zrozumieniu tego, czym jest autyzm. Takie spotkania zorganizowane zostaną także w Bełchatowie.

 

W czwartek, 30 marca, zaplanowano konferencję naukowo-szkoleniową dla rodziców w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Bełchatowie przy ul. Targowej 20. Jej uczestnicy dowiedzą się m.in. czym jest orzeczenie o niepełnosprawności i dlaczego warto, aby osoby ze spektrum autyzmu takie posiadały oraz w jaki sposób dieta wspomaga terapię. Z kolei we wtorek, 4 kwietnia, w MCK PGE Gigantach Mocy będzie można obejrzeć występy uczniów ośrodka i bełchatowskich przedszkolaków.

 

AP

 

Plakat dot. Światowego Dnia Świadomości AutyzmuPlakat dot. Światowego Dnia Świadomości Autyzmu