Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościDroga krzyżowa przejdzie ulicami miasta

Droga krzyżowa przejdzie ulicami miasta

Droga Krzyżowa zakończy się w kościele przy ul. KościuszkiDroga Krzyżowa zakończy się w kościele przy ul. Kościuszki

 

W najbliższy piątek już po raz 23. ulicami Bełchatowa przejdzie Droga Krzyżowa. Wierni wyruszą z kościoła na os. Binków, nabożeństwo zakończy się zaś w parafii farnej przy ul. Kościuszki. Podobnie, jak w latach poprzednich, patronat honorowy nad wydarzeniem objęła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

 

Droga Krzyżowa ulicami miasta tradycyjnie organizowana jest tuż przed Wielkanocą. W ten sposób wierni z bełchatowskich parafii wspólnie wspominają mękę i śmierć Chrystusa. 23. edycja tego wydarzenia odbędzie się 31 marca. Jego uczestnicy o godz. 20:00 wyruszą z parafii pw. Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia na os. Binków. Następnie przejdą ulicami św. Faustyny Kowalskiej, Staszica, 1 Maja i Kościuszki. Po drodze wierni zatrzymają się 14 razy, by przy kolejnych stacjach rozważać mękę Jezusa. Ostatnia z nich będzie w kościele pw. Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki.

 

Wzorem lat ubiegłych, w drodze powrotnej uczestnicy nabożeństwa będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu. Miasto zapewni emzetki, które rozwozić ich będą wzdłuż wyznaczonych tras. Autobusy MZK będą podstawione w zatoce przy ul. Kościuszki ok. godz. 21:30. Trasy przejazdu będą umieszczone w emzetkach.

 

Trasa I

ulice: Kościuszki, Mielczarskiego, Czapliniecka, Lipowa, Al. Wyszyńskiego, Wojska Polskiego, Przemysłowa

Trasa II

ulice: Kościuszki, Bawełniana, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Olsztyńska, Staszica, św. Faustyny Kowalskiej, Budryka, Armii Krajowej, Wojska Polskiego, Przemysłowa.

 

Organizatorami wydarzenia, podobnie jak w latach poprzednich, są rzymskokatolickie parafie Bełchatowa oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich oddział w Bełchatowie. Honorowy patronat nad Drogą Krzyżową objęła prezydent Mariola Czechowska.

 

AP

 

droga krzyzowaPlakat dot. 23. Drogi Krzyżowej ulicami Bełchatowa