Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościEgzamin z pierwszej pomocy zdali celująco

Egzamin z pierwszej pomocy zdali celująco

Młodzież bardzo dobrze poradziła sobie z zadniami, jakie na nich czekały Młodzież bardzo dobrze poradziła sobie z zadniami, jakie na nich czekały

 

Sprawdzali swoje umiejętności z pierwszej pomocy. Ratowali poszkodowanych, bandażowali złamania, opatrywali rany. Tak wyglądały Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy pod patronatem honorowym prezydent Marioli Czechowskiej.

 

Młodzież ze szkół ponadpodstawowych rywalizowała dziś w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy. Był test wiedzy, a także ćwiczenia praktyczne. Drużyny zmierzyły się z różnymi sytuacjami wymagającymi interwencji ratowników. Na kilku stacjach były upozorowane scenki, m.in. wypadek komunikacyjny. Zawodnicy udowodnili, że nie tylko potrafią udzielać pierwszej pomocy, ale także współpracować z innymi służbami. Zawody odbyły się w sobotę, 22 kwietnia. Po raz kolejny zorganizował je bełchatowski PCK. Pomagali im w tym: OSP Bełchatów i Sztab Ratownictwa, prezydent Mariol Czechowska objęła zaś honorowym patronatem.

 

– Po przerwie spowodowanej pandemią wróciliśmy z organizacją Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Cieszymy się, że znaleźli się chętni, aby w nich wystartować. Dla uczniów to okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy, ale też zobaczyć, co robić, gdy znajdziemy się w trudnej, ekstremalnej sytuacji. Możemy być dumni z młodzieży. Bo bardzo dobrze poradziła sobie z zadaniami, które przed nimi postawiliśmy – tłumaczy Irena Stasiak, wolontariusz PCK, instruktor pierwszej pomocy.

 

Najlepsi podczas Mistrzostw okazali się uczniowie z ZSP LO w Kleszczowie. Drugie miejsce wywalczył zespół z II LO w Bełchatowie, zaś trzecie ZSP Techniku w Kleszczowie. Warto dodać, że drużyna z kleszczowskiego liceum weźmie udział w etapie okręgowym, który odbędzie się w Łodzi.

 

ADA/AP

 

>>> Fotogaleria: Rejonowe Mistrzostwa w udzielaniu pierwszej poocy

 

Zawodnicy zmierzyli z zadaniami praktycznymi i testem wiedzy Zawodnicy zmierzyli z zadaniami praktycznymi i testem wiedzy