Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportFerie na sportowo. Wystartuj w zimowych igrzyskach!

Ferie na sportowo. Wystartuj w zimowych igrzyskach!

Udział w zawodach jest bezpłatny, nie trzeba się też wcześniej rejestrować, wystarczy przyjść Udział w zawodach jest bezpłatny, nie trzeba się też wcześniej rejestrować, wystarczy przyjść

 

Spróbuj swoich sił w curlingu, biathlonie, hokeju. Zobacz jak trenuje się łyżwiarstwo szybkie czy narciarstwo. Wszystko w ramach Igrzysk Zimowej Akademii Sportu, które już 23 stycznia zagoszczą w hali Energia. Na drugą odsłonę tego wydarzenia zaprasza prezydent Mariola Czechowska wspólnie z Miejskim Centrum Sportu.

 

 

Miasto przygotowało nie lada gratkę dla tych, którzy spędzają ferie w mieście. Dzieci, a także młodzież będzie mogła poznać tajniki zimowych sportów. Dziać będzie sporo. Będzie można rozegrać mecz hokeja lub minihokeja,  poszusować deską snowboardową, a w specjalnym symulatorze narciarskim zmierzyć się ze stromym, ośnieżonym stokiem. Chętni będą mogli postrzelać z broni laserowej albo sprawdzić jak trenuje się łyżwiarstwo szybkie. Na tym nie koniec. Podczas Igrzysk będzie można spotkać specjalnego gościa, który z pewnością opowie wiele ciekawych sportowych ciekawostek. Będzie nim snowboardzistka Paulina Ligocka, olimpijka z Turynu i Vancouver, dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw świata w hal-pipie. Jest też pierwszą polską snowboardzistką, która zdobyła medal mistrzostw świata.

 

 – Okres ferii, to idealna pora do wzmożonego uprawniania aktywności sportowej szczególnie przez dzieci i młodzież. W roku bieżącym oprócz tradycyjnej formy rozrywki jaką jest w okresie zimowym jazda na łyżwach na Lodowisku Miejskim oraz spędzanie wolnego czasu na ściance wspinaczkowej w Hali Energia oferujemy drugi rok z rzędu Igrzyska Zimowej Akademii Sportu. Zapraszamy osoby w wieku 6-16 lat do aktywnego uczestniczenia – mówi Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

 

Udział w Igrzyskach Zimowej Akademii Sportu jest bezpłatny. Przewidziane są dwie, kilkugodzinne tury. Pierwsza startuje o godz. 10:00, druga o 12:00. Aby wystartować trzeba wypełnić kartę uczestnictwa, która dostępna będzie w biurze zawodów w dniu wydarzenia (hala Energia, ul. Dąbrowskiego 11).

 

Podczas każdej z tur prowadzona będzie klasyfikacja w 8 konkurencjach: hokej (strzały do bramki), curling (do celu), minihokej, hokej, curling (rywalizacja 1 na 1), skisymulator, biathlon, czy łyżwiarstwo szybkie (ślizgi na slideboard). Uczestnicy będą zbierać pieczątki w każdej konkurencji. Ci, którzy otrzymają najlepsze czasy w klasyfikacji w skisymulatorze oraz w biathlonie, otrzymają nagrody rzeczowe. W przypadku tego samego czasu uczestnicy otrzymują nagrody ex aequo.

 

Wspólnie z Miastem Bełchatów wydarzenie współorganizują Miejskie Centrum Sportu oraz BDB Event. Zimowa Akademia Sportu prowadzona jest pod patronatem Ministerstwa Sportu i Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

Szczegółowe informacje na temat bełchatowskiej edycji Igrzysk Zimowej Akademii Sportu oraz regulamin wydarzenia znaleźć można na stronie Miejskiego Centrum Sportu.  

 

ADA

 

Plaka promujący Igrzyska Zimowej Akademii Sportu

 

 

Plakat promujący wydarzenie