Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaFilmowe Walentynki w kinie Kultura

Filmowe Walentynki w kinie Kultura

Bilety na walentynkowe projekcie można już kupić w kasie kina lub onlineBilety na walentynkowe projekcie można już kupić w kasie kina lub online

 

Święto Zakochanych coraz bliżej. Z tej okazji wspólnie z Kinem Kultura przygotowaliśmy specjalną, filmową propozycję. W Walentynkowy weekend, czyli od 12 do 14 lutego, będzie można odkryć dwa różne spojrzenia na temat uczuć. Na ekranie wyświetlona zostanie bowiem klasyczna komedia romantyczna „Miłość jest blisko” oraz najnowszy obraz Patryka Vegi.

 

Najbliższy weekend (12-14 lutego) w bełchatowskim kinie Kultura upłynie pod znakiem miłości. Z okazji zbliżających się Walentynek przygotowaliśmy filmowe propozycje zarówno dla zakochanych, jak i wszystkich, którzy lubią spędzać czas w gronie przyjaciół. Miłośnikom polskich komedii romantycznych polecamy najnowszy film w reżyserii Radosława Dunaszewskiego pt. „Miłość jest blisko”, którego premiera odbędzie się już w najbliższy piątek, 11 lutego. Jednak to nie jedyna propozycja – ci, którzy nie przepadają za słodkimi walentynkowymi produkcjami mogą wybrać się na najnowszą, pełna odważnych scen  produkcję Patryka Vegi „Miłość, seks & pandemia”.

 

O filmach słów kilka

 

„Miłość jest blisko”

Natalia i Adam znają się od dziecka. Nigdy nie byli parą, ale od zawsze byli razem. Są sąsiadami, korzystają wspólnie z pomieszczeń w swoich mieszkaniach, a ich sypialnie dzieli tylko cienka ściana. Natalia pragnie mężczyzny, najlepiej opiekuńczego domatora, który byłby oparciem dla niej i jej syna. Adam po rozwodzie szuka silnych emocji i najchętniej wybrałby się do Amazonii. Pewnego dnia marzenia Natalii i Adama się spełniają. Na jego drodze los stawia piękną Marikę, podróżniczkę i pisarkę, która zaprasza go do swojego świata. Tymczasem w Natalii zakochuje się Bruno, bogaty dentysta, który chce spełniać jej wszystkie marzenia. Przypadkowe znajomości zapowiadają się obiecująco…

 

„Miłość, seks & pandemia”

Trzy spragnione wrażeń i męskiego towarzystwa przyjaciółki wychodzą w miasto, aby zabawić się w najkrótszą noc w roku. Kaja jest pewną siebie i ambitną dziennikarką, która swoich kochanków już dawno przestała liczyć. Teraz na jej celowniku pojawia się niejaki Johnny – mistrz uwodzenia kobiet. Olga to silna prokurator i zadeklarowana feministka. Jej poglądy i życie rodzinne zostaną wystawione na próbę, kiedy znajdzie się pod niemal narkotycznym wpływem mężczyzny z egzotycznego wschodu. Nora odnosi sukcesy zawodowo, zajmując się fotografią, ale jej życie uczuciowe pozostaje w rozsypce. Wszystko zmieni się, gdy przed obiektywem aparatu stanie młodszy od niej model. Wkrótce za sprawą pandemii życie trzech przyjaciółek oraz Bartka – kuzyna Kai, który postanawia podbić świat nocnych klubów jako striptizer – zostanie wywrócone do góry nogami. A każde z nich odkryje, że miłość w czasach lockdownu ma znacznie więcej niż 50 twarzy.

 

Bilety na Walentynkowy weekend w kinie Kultura można kupić bezpośrednio w kasie kina bądź online TUTAJ. Szczegółowe informacje na temat repertuaru znajdują się na stronie Miejskiego Centrum Kultury  w zakładce: Kino Kultura (https://www.mckbelchatow.pl/kino-kultura).

 

>>> Czytaj: „Walentynki w blasku świec”

 

Plakat promujący Walentynkowy weekend w kinie KulturaPlakat promujący Walentynkowy weekend w kinie Kultura