Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościInwestycje drogowe na Binkowie

Inwestycje drogowe na Binkowie

Kilka ulic na Binkowie zyska nową nawierzchnięNiebawem rozpocznie się montaż oświetlenia na kilku ulicach w osiedlu Binków. To pierwszy etap inwestycji, w ramach której do końca 2019 roku zyskają one nową nawierzchnię. Również na ulicy Kaczeńcowej prowadzone będą prace, związane z poprawą komfortu jazdy.


Topazowa, Agatowa, Granitowa, Perłowa, Kremowa i Solna to ulice, które zyskają nowe oblicze. W ramach prac drogowych w osiedlu Binków wylana zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa, a wraz z nią wykonane zostaną także zjazdy z posesji prywatnych. Pierwszym etapem tych prac będzie montaż oświetlenia we wszystkich wymienionych ulicach. Nowe słupy wraz z nowoczesnym oświetleniem powinny pojawić się jeszcze w tym roku, natomiast prace stricte drogowe ruszą w 2019 roku. Wykonawcą jest bełchatowska firma Lear, a koszty całej inwestycji to 3 mln 743 tys. złotych.

Miasto podpisało także umowę z firmą PEUK na budowę ulicy Kaczeńcowej na os. Ludwików. Do końca sierpnia wykonawca usunie kolizje energetyczne i rozpocznie montaż oświetlenia ulicznego. Kolejnym etapem tej inwestycji będzie położenie nowej nawierzchni asfaltowej i wybudowanie zjazdów do posesji. Prace będą kosztować nieco ponad 613 tys. złotych. Przypomnijmy, że w pierwszej połowie 2018 roku Kaczeńcowa została podłączona do miejskiej sieci ciepłowniczej.

 

Będzie jaśniej na osiedlu Politanice


To nie koniec planowanych w tym roku inwestycji. Miasto planuje zamontować oświetlenie na ulicach Kraszewskiego i Chełmińskiego. Ponadto trwają prace przy budowie oświetlenia na osiedlu Politanice. Na dziewięciu ulicach staną nowe słupy, na których zamontowane zostaną nowoczesne lampy typu LED. Prace powinny zakończyć się w grudniu. Wykonana zostanie także dokumentację na doświetlenie sięgaczy, czyli tzw. ślepych ulic. Mowa tutaj o budowie oświetlenia w uliczkach odchodzących od ulic Nowej i Dolnej.  

Warto przypomnieć, że w roku 2017 jaśniej zrobiło się na kilkunastu bełchatowskich ulicach, m.in. na Jasińskiego, Frączak i Nowej. Uliczne lampy stanęły także w okolicach bloku nr 9 na os. Budowlanych, w pobliżu bloku nr 102 na Dolnośląskim i wzdłuż łącznika pomiędzy Jaworową i Dziką. Poza tym  na Ludwikowie zostały zamontowane 63 słupy oświetleniowe, wszystkie wyposażone oczywiście w energooszczędne lampy LED. Nowe lampy pojawiły się na ulicach Wagnera, Gołasia i Liliowej, a także na odcinkach Deyny i Różanej. W sumie wszystkie prace związane z wymianą oświetlenia w 2017 roku kosztowały miasto blisko 600 tys. złotych.

 

AP

 

{gallery}2018/sierpien/binkow{/gallery}