Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościKup zdrową żywność na Jarmarku Smaku

Kup zdrową żywność na Jarmarku Smaku

Na jarmarku będzie można kupić m.in. miody prosto z pasieki; fot. archiwumNa jarmarku będzie można kupić m.in. miody prosto z pasieki; fot. archiwum

 

Będzie okazja, by kupić zdrowe, ekologiczne produkty prosto od rolników. Prezydent Mariola Czechowska zaprasza na bełchatowski Jarmark Smaku. To pierwsze takie wydarzenie w naszym mieście. Koniecznie zajrzyjcie na Plac Wolności w piątek, 31 marca między godz. 8:00 a 14:00.

 

Wystawcami będą lokalni rolnicy i przetwórcy. Na kilkunastu stoiskach pojawią się m.in. warzywa i owoce, smakowite sery i kuszące zapachem wędliny. A do tego miody, różnego rodzaju marynaty czy przetwory. Znajdzie się także coś dla osób ceniących sobie naturalne kosmetyki – w strefie rolniczego handlu będzie także stoisko z mydłami, balsamami do ciała i olejkami.

 

– Dziś coraz chętniej poszukujemy zdrowych i ekologicznych produktów. Stąd pomysł, aby zorganizować właśnie taki jarmark. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli w jednym miejscu kupić żywność bezpośrednio od producenta. To także promocja naszych lokalnych rolników i przetwórców – mówi Agnieszka Rogaczewska, dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu bełchatowskiego magistratu.

 

To będzie pierwsze takie wydarzenie, ale nie ostatnie. Miasto chciałoby, aby odbywało się ono cyklicznie w każdy ostatni piątek miesiąca. Bełchatowianie będą więc mogli regularnie kupować zdrowe, wysokiej jakości produkty. – Mamy nadzieję, że ten pomysł się przyjmie, a asortyment przypadnie mieszkańcom do gustu. Z czasem będziemy chcieli poszerzać ofertę, aby jak najbardziej odpowiadała potrzebom oraz zainteresowaniom kupujących – dodaje dyrektor Rogaczewska.

 

Miejsce bełchatowskiego Jarmarku Smaku nie jest przypadkowe. – To właśnie tam, na Placu Wolności, przed wojną odbywały się takie targi. Można więc powiedzieć, że historia zatacza koło – podsumowuje dyrektor Rogaczewska.

 

AP/ADA

 

Plakat promujący bełchatowski Jarmark SmakuPlakat promujący bełchatowski Jarmark Smaku