Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaJesień bogata w kulturalne wydarzania

Jesień bogata w kulturalne wydarzania

Przed nami już szósta edycja bełchatowskiego Festiwalu Sztuki Jabłka Przed nami już szósta edycja bełchatowskiego Festiwalu Sztuki Jabłka

 

Festiwal Sztuki Jabłka, czyli trzy dni z różnymi odsłonami sztuki już w weekend 23-25 września. Ale to nie wszystko. Najbliższe miesiące w bełchatowskiej kulturze zapowiadają się niezwykle ciekawie.

 

Dużymi krokami zbliża się coroczny Festiwal Sztuki Jabłka. To prawdziwe święto bełchatowskiej kultury, ale też okazja do promocji naszych regionalnych artystów. Podobnie jak w latach poprzednich i tym razem będzie to spora dawka kulturalnych doznań. – Jak zawsze stawiamy na różnorodność i lokalność. Będzie muzycznie i literacko. Sięgniemy po fotografię, film i sztukę – mówi Agnieszka Rogaczewska, dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Bełchatowa. Pełny plan FSJ wkrótce będzie można znaleźć na miejskiej stronie belchatow.pl.

 

Festiwal Sztuki Jabłka to tylko jedno z kulturalnych przedsięwzięć zaplanowanych na nadchodzącą jesień. Będzie się działo i to sporo. Jeszcze we wrześniu Muzeum Regionalne zaprasza na bełchatowską odsłonę Europejskiego Dnia Dziedzictwa. Muzealnicy ponownie szykują coś co zaskoczy zwiedzających, ale też będzie nawiązywać do regionalnych zabytków. Kolejne wydarzenie to wystawa instrumentów muzycznych. Zobaczyć będzie można m.in. zabytkowe akordeony, ale też posłuchać koncertu, jaki towarzyszyć ma wernisażowi. Muzeum planuje również aukcję staroci, która będzie okazją, by kupić coś niespotykanego i oryginalnego. Wszystkie szczegóły będą dostępne na stronie placówki muzeum.belchatow.pl.

 

Wiele wystaw, spektakli i koncertów zapowiada również Miejskie Centrum Kultury. Tylko na październik placówka zaplanowała prawie 30 różnych wydarzeń. Jesienią nie zabraknie także „podwieczorków z gwiazdą”, wspólnych wypraw razem z klubem podróżnika czy kulinarnych eksperymentów podczas warsztatów w Centrum Współpracy i Inicjatyw Społecznych. Najmłodsi już mogą wypatrywać różnorodnych konkursów, a nieco starsi stand-up i spektakli, które będą gościć w MCK-u. Więcej o poszczególnych wydarzeniach już można znaleźć na stronie placówki: mckbelchatow.pl.

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na kolejne spotkania w ramach cyklu „Biblioteka miejscem spotkań”. Nie zabraknie również comiesięcznych wystaw, przeglądu twórczości literackiej i spotkań autorskich. W planach jest także ogłoszenie kolejnych edycji konkursów literackich, m.in. na Bajkę dla braciszka i siostrzyczki. I w tym przypadku polecamy, by śledzić na bieżąco stronę placówki: biblioteka.belchatow.pl.

 

To nie wszystko. Wkrótce, bo już 14 października ruszy też kolejny rok pracy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W październiku zaś jak zawsze odbędą się Bełchatowskie Dni Papieskie.

 

ADA

 

Plakat promujący Festiwal Sztuki Jabłka 2022