Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportKolarze na start

Kolarze na start

Trasę o długości 37, 74 lub 100 kilometrów pokonają kolarze, którzy wystartują w Ogólnopolskim Wyścigu o Memoriał Henryka Łasaka. 11. sierpnia Bełchatów już po raz 39 stanie się gospodarzem tego sportowego wydarzenia. Wyścig został dofinansowany przez Prezydenta Miasta Bełchatowa.

 

W wyścigu tradycyjnie mogą wziąć udział zawodnicy z kategorii junior, junior młodszy, juniorka młodsza oraz młodzik i młodziczka. Organizator – Ludowy Klub Sportowy „Stomil” Bełchatów dopuszcza także możliwość startu elity kobiet oraz juniorek z juniorkami młodszymi. Na uczestników wyścigu czeka pętla o długości 12,4 km. Najmłodsi zawodnicy pokonają ją trzykrotnie, nieco starsza grupa sześć razy, zaś najstarsi osiem. Trasa będzie biegła przez: ul. Częstochowską, ul. Radomszczańską, ul. Południową, Mazury, Augustynów, Kielchinów, Zdzieszulice Górne, ul. Piotrkowską. Start i meta została wyznaczona na Rynku Grocholskim. W trakcie wyścigu na jego trasie będzie obowiązywać czasowe zamknięcie ulic dla ruchu drogowego. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia w ruchu.

  

Kolarze, którzy chcieliby wziąć udział w wyścigu powinni wysłać zgłoszenie na adres lks.stomil@interia.pl. Karty zgłoszeniowe będą także przyjmowane w dniu startu. Wyścig rozpocznie się o godzinie 11:00. Zakończenie planowane jest ok. godz. 14:30. Wszystkich bełchatowian gorąco zachęcamy do kibicowania kolarzom.

 

 

Autor, zamieściła: AD-A