Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościKolejna okazja do bezpłatnej mammografii

Kolejna okazja do bezpłatnej mammografii

Mammografia pozwala na wczesne wykrycie nawet niewyczuwalnych zmian; fot. archiwumMammografia pozwala na wczesne wykrycie nawet niewyczuwalnych zmian; fot. archiwum

 

Bełchatowianki między 50 a 69 rokiem życia będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Specjalny mammobus przyjedzie do naszego miasta 9 i 10 stycznia. Co ważne, na badanie nie trzeba mieć skierowania.

Rak piersi to najczęściej występujący u kobiet nowotwór złośliwy. Każdego roku diagnozuje się go u blisko 19 tys. Polek. Wcześnie wykryty, jest praktycznie całkowicie wyleczalny. Dlatego też specjaliści podkreślają jak ważną rolę odgrywają badania profilaktyczne. Bełchatowianki kilka razy w roku mogą wykonać bezpłatną mammografię. To prosta i skuteczna metoda profilaktyki raka piersi.

W ubiegłym roku z takiej możliwości skorzystało około tysiąca mieszkanek Bełchatowa. Rekordowy pod tym wzgędem był październik – wówczas mamografię wykonało 100 kobiet. – Serdecznie polecam wszystkim. Ja robię zawsze, stale i jestem zdrowa. Czuję się bezpiecznie – podkreśla pani Jolanta. – Warto i trzeba skorzystać z takiej okazji, bo to nic nie da, jak się zbadamy za późno. Trzeba iść i wcześniej sprawdzić, czy jest wszystko w porządku – dodaje z kolei pani Wanda. – Badania profilaktyczne są bardzo ważne i my, kobiety, same powinnyśmy o siebie zadbać – podsumowuje pani Aneta.

Najbliższa okazja do przebadania piersi będzie w poniedziałek, 9 stycznia i we wtorek, 10 stycznia. W tych właśnie dniach w Bełchatowie zaparkuje specjalny mammobus. Badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia będzie można wykonać w godz. 8:00 – 17:00. Na mammografię można się wcześniej zarejestrować pod numerem telefonu 42 254 64 17, lub na stronie internetowej medica.org.pl.

Ważne!

Program skierowany jest do ubezpieczonych kobiet między 50. a 69. rokiem życia, które nie leczą się aktualnie z powodu raka piersi i w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonanej mammografii w ramach NFZ. Osoby nie spełniające tych warunków również będą mogły wykonać badanie, będą musiały jednak za nie zapłacić.