Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualności„Koniczynka” zaprasza na dzień otwarty

„Koniczynka” zaprasza na dzień otwarty

Wydarzenia ma charakter informacyjno – integracyjny
Na „Wiosenne spotkanie integracyjne” zaprasza Środowiskowy Dom Samopomocy „Koniczynka”. Placówka, która na co dzień świadczy szeroki wachlarz wsparcia osobom niepełnosprawnym intelektualnie oraz zaburzonym psychicznie, chce zaprezentować swoją działalność, pochwalić się dokonaniami i przełamywać bariery.

„Wiosenne spotkanie integracyjne” w Środowiskowym Domu Samopomocy „Koniczynka” już 17 kwietnia ( w środę). Od godziny 10:00 do 13:00 będzie można uzyskać kompletne informacje, a także bliżej poznać działalność placówki.  W programie znalazły się między innymi prezentacja oferty, rozmowy z terapeutami, przeciwdziałanie izolacji i dyskryminacji. Będą również prezentacje muzyczne i wokalne.

Środowiskowy DOM Samopomocy „Koniczynka” zaprasza na dzień otwarty

„Koniczynka”, to ośrodek dziennej pomocy dla osób pełnoletnich z zaburzeniami psychicznymi lub intelektualnie niepełnosprawnymi. Na wsparcie ośrodka mogą liczyć również mieszkańcy z depresją, u których zdiagnozowano chorobę Alzheimera, otępienie, czy demencję starczą. „Koniczynka” jest domem dziennym czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 -15:30.  W placówce przebywa 60 osób, skierowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

– Najpierw osoba ma tydzień lub dwa na oswojenie się z placówką. Przez dwie, trzy godziny dziennie, poznają nasz dom, terapeutów, naszych podopiecznych, oswajają się, przełamują obawy. Jeśli się okazuje, że są zainteresowani pobytem u nas, wydajemy skierowanie do lekarza pierwszego kontaktu, psychiatry lub neurologa. Jeśli mamy te dokumenty, osoba jest kierowana do naszego pracownika socjalnego, przeprowadzany jest wywiad środowiskowy, następnie wnioskujemy o wydanie przez MOPS decyzji o skierowaniu na pobyt w naszym domu– instruuje Ewa Kościańska dyrektor ŚDS „Koniczynka”.       

Placówka w Bełchatowie oferuje profesjonalną opiekę w oparciu o indywidualne plany dla każdej z przebywających osób. To ukierunkowane wsparcie i aktywizacja podopiecznych w zależności od ich potrzeb. To praca z psychologiem, pedagogiem, terapeutami czy instruktorami terapii zajęciowej. Prowadzone są treningi funkcjonowania w życiu codziennym, dbałości o wygląd zewnętrzny, higienę osobistą czy umiejętności praktycznych.

Pobyt w placówce jest nieodpłatny.