Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W bibliotece publicznej można wypożyczyć książki z większą czcionkąW bibliotece publicznej można wypożyczyć książki z większą czcionką

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie „Książka bez barier”. W środę, 26 kwietnia, zaprezentowane zostaną m.in. książki z większą czcionką lub w języku Braille’a, a także urządzenia ułatwiające czytanie osobom z niepełnosprawnościami.

 


To kolejne już wydarzenie, jakie miejska książnica organizuje w ramach swojego autorskiego projektu „Przystanek Biblioteka – Stacja Blisko”. Ponad 42 tys. zł unijnego grantu pozwoliły na przeprowadzenie serii warsztatów integracyjnych i szkoleń, a także zakup dodatkowego wyposażenia przeznaczonego dla czytelników z niepełnosprawnościami. Mowa m.in. o lupach optycznych, tabletach i kolejnych egzemplarzach książek z dużą czcionką.


I to właśnie te nowe nabytki zostaną zaprezentowane w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Kościuszki 9 podczas najbliższego spotkania pt. „Książka bez barier”. Odbędzie się ono w środę, 26 kwietnia, o godz. 17:00. Przyjść może każdy, wstęp jest wolny. Więcej informacji można uzyskać w MiPBP im. J. I. Kraszewskiego pod numerem tel. 44 632 25 81.


Zadanie "Przystanek Biblioteka-Stacja Blisko" jest finansowane z projektu „Kultura bez barier”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w partnerstwie z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Institut für Bildung und Kultur e.V. oraz Fundacją Kultury bez Barier, w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

AP

 

Plakat promujący spotkanie Plakat promujący spotkanie "Książka bez barier"

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl