Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Prezydent Mariola Czechowska pogratulowała Tatianie Kopali udziału w finale The Voice Kids, a także podziękowała jej mamie za wsparcie, jakie udziela córce w realizacji jej marzeńPrezydent Mariola Czechowska pogratulowała Tatianie Kopali udziału w finale The Voice Kids, a także podziękowała jej mamie za wsparcie, jakie udziela córce w realizacji jej marzeń

 

O talencie młodej bełchatowianki, 10-letniej Tatiany Kopali, wie już cała Polska. Swoimi występami w jednym z największych muzycznych talent show zrobiła ogromne wrażenie nie tylko na jurorach, ale przede wszystkim na widzach. Podczas spotkania z prezydent Mariolą Czechowską zdradziła, dlaczego tak bardzo kocha muzykę i śpiew.Podczas Przesłuchań w Ciemno zaśpiewała „Pokaż na co Cię stać” i w każdym z kolejnych odcinków udowadniała, że drzemie w niej ogromny talent muzyczny i stać ja naprawdę na wiele. Niespotykana, mocna barwa głosu, charyzma oraz pozytywna energia zaprowadziły ją aż do finału The Voice Kids. Mowa o artystycznej stypendystce Miasta Bełchatowa, Tatianie Kopali.


- Jestem bardzo szczęśliwa. Spełniły się moje marzenia i cieszę się że mogłam uczestniczyć w tej przygodzie. - Kiedy o tym myślę, to czuję wielką radość i aż chce mi się skakać do góry. Od razu po finale popłakałam się. Troszkę ze smutku, że ta przygoda się już się skończyła, ale też ze szczęścia, że mogłam w niej uczestniczyć. Poznałam wspaniałe osoby, które tak samo jak kochają muzykę – wspomina Tatiana i dodaje, że program nauczył ją jeszcze jednej ważnej rzeczy. – Wiem, że nie wolno się poddawać. Zawsze trzeba iść przed siebie.

 

Tatiana ma zaledwie 10 lat, a od pięciu śpiewa w działającym przy Miejskim Centrum Kultury Chórze Cantabile. Fantastyczny głos to nie jedyny talent młodej wokalistki. W bełchatowskiej Szkole Muzycznej uczy się gry na skrzypcach, a do tego maluje, pisze powieści dla dzieci oraz próbuje swoich sił jako autorka tekstów piosenek. Ponadto kocha zwierzęta, uprawia jogę i medytuje.


- Muzyka jest dla mnie najważniejsza, dlatego codziennie poświęcam jej kilka godzin. To moja największa pasja. Do tego oczywiście dochodzi jeszcze szkoła, a teraz po programie muszę nadrobić trochę zaległości - mówi z uśmiechem Tatiana i dodaje, że chciałaby czasem, aby dzień trwał nieco dłużej. - Cieszę się, że jakoś udaje mi się to wszystko pogodzić i znaleźć jeszcze czas na rzeczy, które sprawiają mi wiele przyjemności. Jestem jeszcze dzieckiem i zwyczajnie chcę się bawić. Fajnie, że moje obowiązki są jednocześnie fantastyczną zabawą.


Tatiana od kilku lat występuje podczas różnych miejskich wydarzeń. Teraz o tym, jak świetnie radzi sobie na scenie, dowiedziała się cała Polska. Jak mówi prezydent Mariola Czechowska, udział w The Voice Kids pokazał, że mimo młodego wieku świetnie sobie radzi na tak dużej muzycznej scenie, a także potrafi oczarować i skraść serca publiczności. - Pamiętam, jak w jednym z ostatnich odcinków śpiewałaś „We are the champions, my friends” z repertuaru grupy Queen. Chcę jasno i wyraźnie powiedzieć, że jesteś zwycięzcą. Postawiłaś bowiem na swoje dziecięce marzenia, nie bałaś się stanąć przed wymagającym jury. Udowodniłaś, że masz nietuzinkowy talent. Gratuluję Ci tego z całego serca, jesteś naszą bełchatowską dumą – mówi prezydent Czechowska.


Marzeniem Tatiany są koncerty, ale teraz, w czasie pandemii, nie ma możliwości ich organizacji. Jedno jest pewne – swoją przyszłość wiąże z muzyką, choć na razie nie chce zdradzać szczegółów. Życzymy wielu kolejnych sukcesów na polskiej, i nie tylko, scenie muzycznej.


AP

 

Tatiana Kopala podkreśla, że śpiew i muzyką są jej największą pasjąTatiana Kopala podkreśla, że śpiew i muzyką są jej największą pasją

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl