Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaMalować może każdy – zapisz się na kurs

Malować może każdy – zapisz się na kurs

Na fotografii pędzle, farby oraz fragment obrazu ze słonecznikamiUczestnicy zajęć będą mogli rozwijać swoje malarskie hobby; fot. pixabay

 

Chciałbyś rysować lub malować, ale nie potrafisz? Zapraszamy na kurs rysunku i malarstwa dla dorosłych. Zajęcia ruszają w poniedziałek, 4 kwietnia. Zapisy prowadzi Miejskie Centrum Kultury.

Kurs jest skierowany do osób początkujących, które chcą od podstaw rozpocząć swoją przygodę z malarstwem. W trakcie zajęć prowadzona będzie nie tylko nauka sztuki rysowania i malowania, lecz przede wszystkim nauka sztuki obserwacji i analizy otaczającej nas przestrzeni.

 

Uczestnicy kursu poznają różnorodne techniki rysunku: ołówek, pastele, węgiel, tusz, sangwina, oraz techniki malarskie: akwarele, akryle, olejne itd. Zdobywają umiejętności z zakresu budowania kompozycji, tła, światłocienia, perspektywy i właściwej proporcji. W trakcie kursów uczestnicy wykonują m.in.: studium martwej natury, postaci, pejzaż, itp.

 

Warsztaty prowadzone będą w małej, kameralnej i początkującej grupie pod okiem instruktora Miejskiego Centrum Kultury. Zajęcia ruszają 4 kwietnia i będą odbywały się w każdy poniedziałek w godzinach 17:00 – 19:30. Koszt udziału w kursie to 100 zł/msc. Chętni mogą się zapisywać w sekretariacie MCK Bełchatów przy placu Narutowicza, tel. 44 635 00 48.

 

AP

 

Plakat informacyjny dot. kursu rysunku i malarstwa dla dorosłych w MCK-uPlakat informacyjny dot. kursu rysunku i malarstwa dla dorosłych w MCK-u