Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościMasz pomysł na miasto? Zgłoś swój projekt

Masz pomysł na miasto? Zgłoś swój projekt

 "Zielone Grocholice: to jeden ze zrealizowanych w ramach budżetu projektów„Zielone Grocholice: to jeden ze zrealizowanych w ramach budżetu projektów

 

Bełchatowianie, którzy mają pomysł na to, co nowego zrobić w mieście albo w nim zmienić, mogą już składać swoje propozycje do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Na projekty czekamy do 17 czerwca.

 

Jak zmieni się Bełchatów? Co nowego pojawi się w naszym mieście? O tym już po raz ósmy zdecydują sami bełchatowianie. Do 17 czerwca można składać swoje propozycje do Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Można to zrobić na dwa sposoby: osobiście składając formularz papierowy w punkcie informacyjnym Urzędu Miasta lub wysyłając go pocztą na adres: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów. 

 

Ważne, aby zgłaszany pomysł, można było zrealizować w 2023 roku. W przypadku projektu, który wymaga opracowania dokumentacji technicznej lub planu przedsięwzięcia – zarówno dokumentacja/plan, jak i realizacja powinny nastąpić w 2023 roku.

 

Do swojej dyspozycji bełchatowianie mają 1 mln złotych, i podobnie jak w latach poprzednich, kwota ta rozbita jest na dwie kategorie: projekty twarde – 900 tys. zł i projekty miękkie – 100 tys. zł.

Jakie wymogi powinien spełniać projekt i do kiedy można je zgłaszać? Regulamin wraz z formularzami i listą poparcia znaleźć można na dedykowanej Budżetowi Obywatelskiemu Bełchatowa – decydujemy.belchatow.pl. W przypadku pytań można skontaktować się z pracownikami Wydziału Spraw Społecznych pod numerami telefonu 44 733 51 59 i 44 733 52 09.

– Z niecierpliwością czekamy na pomysły bełchatowian. Jestem pewna, że tak jak w latach poprzednich i tym razem wpłynie do urzędu wiele interesujących propozycji – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

AP

 

Harmonogram ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa