Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportMedale dla uczestników wirtualnej sztafety

Medale dla uczestników wirtualnej sztafety

Uczestnicy wirtualnej sztafety na sportowo udowodnili łączącą Bełchatów i Csongrád Uczestnicy sztafety na sportowo udowodnili łączącą Bełchatów i Csongrád „Przyjaźń bez granic”

 

Bełchatowianie, którzy podjęli sportowe wyzwanie i wystartowali w tegorocznej Wirtualnej Sztafecie Miast Partnerskich Bełchatów – Csongrád odebrali medale i nagrody. W wydarzeniu udział wzięło łącznie 115 zawodników, w tym 33 z naszego miasta. W imieniu prezydent Marioli Czechowskiej gratulacje złożył im dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie Paweł Woźniak.

 

– O popularności sztafety decyduje z pewnością fakt, iż każdy jej uczestnik może we własnym zakresie i wedle swoich możliwości przebiec, przejechać lub przejść odpowiedni dla niego dystans. To, ilu zawodników nagrodziliśmy w tym roku pokazuje bardzo dobrze, iż ta impreza ma sens i przyszłość. Poza tym wysoka frekwencja to najlepszy dowód na to, iż współpraca między naszymi miastami na niwie sportowej ma się bardzo dobrze – mówił dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie Paweł Woźniak.

W tegorocznej, trzeciej już odsłonie Wirtualnej Sztafety Miast Partnerskich Bełchatów – Csongrád wystartowało 33 bełchatowian, którzy przez trzy tygodnie wspólnie z węgierskimi śmiałkami „wykręcili” łącznie ponad 12 tys. kilometrów (bieg – 3071,69 km; nordic walking: 2791,66 km; rower – 6261,11 km).

Wśród biegaczy rekordzistą okazał się bełchatowianin – Kamil Nadrowski, który przebiegł aż 586 km. Warto przypomnieć, że pan Kamil wygrał również w roku poprzednim, wówczas przebiegł dystans 687 km. Na kolejnych miejscach uplasowali się Jarosław Staniec (223 km) i Katarzyna Sidorczuk (108 km).

 

W przypadku nordic walking najwięcej kilometrów (251) przeszedł Krzysztof Marczak z Bełchatowa. Drugie miejsce przypadło Renacie Kunysz, która z kijkami przemaszerowała 202 km, trzecia zaś była Elżbieta Murlikiewicz z wynikiem 177 km.

 

Spośród rowerzystów natomiast bezkonkurencyjny okazał się bełchatowianin Arkadiusz Szafrański, który na dwóch kółkach przejechał łącznie 1222 km. Tuż za nim znaleźli się Damian Kacperski (1134 km) oraz Irena Fraj (242 km).

 

W czwartek, 18 maja, wszyscy startujący w sztafecie bełchatowianie odebrali pamiątkowe medale, które zapewniła strona węgierska, oraz upominki przygotowane przez nasze miasto. Z kolei dla osób, które w każdej z konkurencji uplasowały się na trzech pierwszych miejscach odebrali nagrody ufundowane przez Bełchatów i Csongrád.

>>> Zobacz fotogalerię: Wręczenie medali uczestnikom Wirtualnej Sztafety Miast Partnerskich

 

AP

 

Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowe medale i upominki, najlepsi zaś nagrodyKażdy z zawodników otrzymał pamiątkowe medale i upominki, najlepsi zaś nagrody