Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportMedalowe starty młodych lekkoatletów

Medalowe starty młodych lekkoatletów

Natalia Wójcik i Dawid Tatara potwierdzili wysoką sportową dyspozycję; fot. BKLNatalia Wójcik i Dawid Tatara potwierdzili wysoką sportową dyspozycję; fot. BKL

 

Kolejny sukces bełchatowskich lekkoatletów. Z Mistrzostw Polski U20, które rozegrane zostały w Rzeszowie, Natalia Wójcik i Dawid Tatar z BKL-u przywieźli dwa krążki – brązowy i srebrny. Gratulujemy!

W miniony weekend (10 – 12 lutego) blisko tysiąc młodych zawodników reprezentujących ponad 200 klubów lekkoatletycznych stanęło do rywalizacji w Hali Uniwersytetu Rzeszowskiego. To właśnie w stolicy województwa podkarpackiego rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Polski U20. Wśród startujących byli także reprezentanci Bełchatowa, którzy po raz kolejny zaliczyli udane występy. Mowa o Natalii Wójcik i Dawidzie Tatarze, którzy na co dzień trenują w Bełchatowskim Klubie Lekkoatletycznym.

Po rocznej przerwie w startach spowodowane groźną kontuzją podopieczna trenera Łukasza Mantyka wróciła do wysokiej formy, co potwierdziła na zawodach. W biegu finałowym na 60 m Natalia Wójcik uzyskała wynik 7,66s, który przyniósł jej brąz. Z kolei jej klubowy kolega – Dawid Tatara – zaliczył fantastyczny start na 200m. Młody zawodnik BKL-u linię mety przekroczył po 21,32s, tym samym zdobywając srebrn medal. Warto podkreślić, że bełchatowianina pobiegł zaledwie o 0,2s wolniej od zwycięzcy i rekordzisty Polski na tym dystansie – Marka Zakrzewskiego.

Młodym bełchatowianom gratulujemy świetnych halowych występów. To dowód ich wysokiej dyspozycji, co może być dobrym prognostykiem przed letnimi startami stadionowymi.

 

AP