Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportMiejska stypendystka rekordzistką Polski

Miejska stypendystka rekordzistką Polski

bkl zochniak1 wwwAmelia Zochniak od kilku lat plasuje się w czołówce młodych polskich lekkoatletów; fot. UKS Czempion Bełchatów

 

Sportowa stypendystka miasta – Amelia Zochniak – po raz kolejny udowodniła, że na dystansie 300 mppł nie ma sobie równych. Podczas Finałów Ogólnopolskiej Lekkiej Atletyki dla Każdego ustanowiła rekord Polski i zdobyła złoto. Doskonałą formę potwierdziła również jej koleżanka z UKS Czempion, Małgorzata Domagała, która z zawodów przywiozła srebrny medal na 100m.

O tym, że sportowych talentów wśród bełchatowskiej młodzieży nie brakuje, nikogo nie trzeba przekonywać. Niemal z każdych zawodów, czy to na arenach lokalnych, wojewódzkich, krajowych, a nawet europejskich i światowych, przywożą tytuły mistrzowskie i cenne medale. Podobnie było także podczas zakończonych przed kilkoma dniami Finałami Ogólnopolskiej Lekkiej Atletyki dla Każdego, które rozegrane zostały w Sieradzu.

Województwo łódzkie miało silną reprezentację. Wśród zakwalifikowanych lekkoatletów znaleźli się także zawodnicy UKS Czempion Bełchatów. Najlepiej spisała się Amelia Zochniak – sportowa stypendystka Bełchatowa, która w niezwykle trudnej technicznej konkurencji, jaką bez wątpienia jest bieg na dystansie 300 mppł, złamała granicę 43 s i ustanowiła nowy rekord Polski na tym dystansie – 42,91 PB. Rezultat ten zagwarantował naszej lekkoatletce złoty medal. Warto w tym miejscu także podkreślić, że dzień przed zawodami Amelia otrzymała powołanie na Igrzyska Europejskie do lat 17.

Bardzo dobry start zanotowała także Małgorzata Domagała, która w biegu na dystansie 100m dwukrotnie poprawiała „życiówki” (el. 12,32 finał 12,26 ) i ostatecznie w biegu finałowym zajęła 2. miejsce.

Dobrze spisali się także pozostali początkujący Czempioni, o czym więcej można przeczytać facebookowym profilu Klubu.

Poniżej artykułu zamieszczamy film z finałowego biegu Amelii Zochniak. Wszystkim zawodnikom UKS Czempion gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych udanych startów.

 

AP

 

{vembed Y=veiSyKESFBE}