Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportMłodzi lekkoatleci z kolejnymi sukcesami

Młodzi lekkoatleci z kolejnymi sukcesami

 Zawodnicy BKL-u pokazali wysoką sportową klasę i formę; fot. Bełchatowski Klub LekkoatletycznyZawodnicy BKL-u pokazali wysoką sportową klasę i formę; fot. Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny

 

Dobre wieści dla fanów lekkiej atletyki. Na Mistrzostwach Województwa młodzi zawodnicy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego pokazali się ze znakomitej strony. Ze Spały przywieźli srebro i brąz.

Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny po raz kolejny udowodnił, że jest kuźnią sportowych talentów. Podopieczni trenera Łukasza Mantyka zaliczyli kolejne udane występy – tym razem podczas halowych Mistrzostw Województwa U16 w Spale.

Na zawodach rewelacyjnie spisała się miejska stypendystka, Alicja Morawiec, która w eliminacjach w biegu na 60m uzyskała najlepszy wynik w Polsce w swoim roczniku – 8,07s. W finale ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu. Srebro zagwarantowała sobie czasem 8,17s. Wspomnijmy również, że Alicja dorzuciła także 5 miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,49m.

W mityngu ogólnopolskim wystartowali również juniorzy. Kolejny z miejskich stypendystów, Dawid Tatara, fantastycznie pobiegł w eliminacjach na 60m. Linię mety przekroczył po 6,89s, uzyskując 3 czas w Polsce w kategorii U20.

Młodsze koleżanki i koledzy również sprawdzali swoje możliwości i uzyskiwali świetne wyniki Wśród młodszych lekkoatletów najlepiej spisał się Jakub Frysz, który z czasem 8,61s w finale zajął 3 miejsce.

Więcej o wynikach zawodników BKL-u na zawodach w Spale można przeczytać na facebookowym profilu klubu. Wszystkim sportowcom gratulujemy wspaniałych startów i nowych życiówek.

 

AP