Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportLotto MTB: kolarze wystartują w wyścigu

Lotto MTB: kolarze wystartują w wyścigu

 

Na Lotto MTB Energy do Bełchatowa przyjadą kolarze z całego krajuNa Lotto MTB Energy do Bełchatowa przyjadą kolarze z całego kraju

W najbliższą niedzielę, 15 września, w Bełchatowie i okolicach ścigać się będą kolarze górscy z całego kraju. Na linii startu na dwóch dystansach stanie blisko 120 osób, a może i więcej, bo zapisy wciąż trwają.

 

Lotto MTB Energy to wyścig, który po wielu latach przerwy pojawił się w kalendarzu imprez sportowych Bełchatowa. Wystartować może w nim każdy amator kolarstwa górskiego, nawet na podstawowym sprzęcie. Wystarczą więc rower, kask i sportowe zacięcie. Zawodnicy do wyboru będą mieli dwa dystanse: MEGA – około 25 kilometrów (jedna pętla) i GIGA – około 50 kilometrów (dwie pętle).

Zapisy internetowe już się zakończyły, ale chęć uczestnictwa będzie można zgłosić również w dniu imprezy w biurze zawodów, które mieścić się będzie w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury. Na chętnych organizatorzy czekać będą już od godz. 7.

Na miejsce tzw. honorowego startu wyznaczono pl. Narutowicza. Tu też o godz. 10:45 zawody zostaną oficjalnie otwarte. Z kolei „na ostro” zawodnicy wystartują o godz. 11:15 z miasteczka finiszera MTB, czyli spod budynku „Strzelca” przy ul. płka Kuklińskiego. W tym samym miejscu już po wyścigu odbędzie się wspólne ognisko. Będzie można nie tylko odpocząć i zjeść ciepły posiłek, ale również wyczyścić rower specjalnymi myjkami.

Trasa wyścigu prowadzić będzie głównie przez Lasy Państwowe Nadleśnictwa Bełchatów, które objęły imprezę swoim patronatem. Na całej długości wyścigu zastosowano specjalne oznakowania, a wszystko po to, by uczestnicy bez najmniejszego trudu odnaleźli się na bełchatowskim szlaku Lotto MTB Energy. Poniżej zamieszczamy dokładną mapkę trasy wyścigu.

 

Co ważne, przejazd kolarzy górskich nie będzie powodował większych utrudnień w ruchu drogowym. Publicznymi drogami zawodnicy poruszać się będą jedynie w okolicy Gospodarstwa Agroturystycznego Grobla – Kluki, na długości ok. 350 metrów. Ruch w tym miejscu będzie odbywał się wahadłowo.

Każdy kolarz, który ukończy wyścig, otrzyma pamiątkowy medal. Z kolei na zwycięzców poszczególnych kategorii generalnych na obu dystansach czekają atrakcyjne nagrody finansowe – od 100 do 350 złotych. Podobną gratyfikację przewidziano dla najlepszego bełchatowianina i najlepszej bełchatowianki (zameldowanych na terenie naszego powiatu). Organizatorzy nie zapominają też o juniorach. Wygrani w tej kategorii otrzymają talony do sklepów sportowego i elektronicznego.

Więcej informacji na temat samego wyścigu, regulaminu i zapisów znajdziecie m.in. na stronie MCS-u.

KZB/MCS
Fot. Lotto MTB Energy