Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaMuzycznie i filmowo

Muzycznie i filmowo

Od września MCK rozpoczyna realizację programów edukacji kulturalnej dla dzieci. Będzie muzycznie, filmowo i interesująco. Sprawdź szczegóły.

 

Zajęcia prowadzone przez muzyków i muzykologów z Filharmonii Narodowej – to nowa propozycja Miejskiego Centrum Kultury z zakresu edukacji kulturalnej. Warsztaty, które będą okazją, by spotkać profesjonalistów z najbardziej znanych instytucji muzycznych w naszym kraju skierowane są do uczniów klas trzecich szkół podstawowych. „Zajęcia będą odbywać się w każdą trzecią środę miesiąca przez cały rok szkolny. Podczas warsztatów uczniowie m.in. dowiedzą się czym zasłynęła polska muzyka na arenie światowej, odwiedzą dwór „Króla Słońce”, wezmą udział w przygodzie z piosenką, a także usłyszą, jak gra powietrze. Od wielu lat, program edukacji muzycznej z powodzeniem realizowany jest w licznych ośrodkach. Spotyka się on ze znakomitymi ocenami. Jesteśmy przekonani, że tego typu zajęcia wzbogacą wiedzę uczniów i przyczynią się do rozbudzania w nich zainteresowania muzyką” – mówi Ewa Młynarczyk, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. Ideę zajęć edukacji muzycznej wspiera także Prezydent Miasta Bełchatowa, który na ten cel przekazał dofinansowanie.

 

Oprócz zajęć muzycznych w ofercie bełchatowskiego MCKu znajdzie się także program edukacji filmowej. „KinoSzkoła. Interdyscyplinarny Program Edukacji medialnej” – bo o nim mowa będzie realizowany przez kino „Kultura” i ściśle nawiązuje do podstawy programowej przedmiotów artystycznych, edukacji społecznej, wiedzy o społeczeństwie. Może być także ciekawym uzupełnieniem lekcji wychowawczych. „Zajęcia filmowe, które proponujemy są odpowiedzią na potrzeby uczniów i nauczycieli z bełchatowskich szkół. Program, który został opracowany przez ekspertów w zakresie edukacji filmowej, złożony jest z różnorodnych form edukacyjnych. Jego głównym celem jest wzrost świadomości i kompetencji medialnych wśród przedszkolaków, uczniów oraz nauczycieli” – dodaje dyrektor MCK. Warto wspomnieć, że oferta edukacji filmowej proponowana przez „Kulturę”, będzie wzbogacona warsztatami zatytułowanymi „Kręcimy Film” oraz zajęciami dla nauczycieli.

 

Edukacja muzyczna i filmowa to nie jedyne propozycje MCKu w zakresie edukacji kulturalnej. Placówka przygotowała także wiele innych zajęć, o których więcej będzie się można dowiedzieć podczas „Dnia Otwartego MCK”. Wydarzenie to zostało zaplanowane na środę, 11 września.

 

Autor, zamieściła: AD-A