Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaMuzycznie opowiedzieli o drogach do wolności

Muzycznie opowiedzieli o drogach do wolności

W koncercie udział wzięły chóry Artyści chórów „Cantabile” i „Pasjonata” wykonai popularne piosenki patriotyczne

 

Za nami pełen wzruszeń koncert „Muzyczne drogi do wolności”, na który zaprosiła prezydent Mariola Czechowska. Na scenie MCK PGE Gigantów Mocy międzypokoleniowa grupa artystów wykonała znane i lubiane piosenki żołnierskie.

Dokładnie 104 lata temu Polska odzyskała upragnioną niepodległość i po ponad stu latach zaborów ponownie stała się suwerennym krajem, z własną tożsamością, kulturą i muzyką. W ramach miejskich obchodów Święta Niepodległości, do udziału w których wszystkich bełchatowian zaprosiła prezydent Mariola Czechowska, odbyło się wiele wydarzeń – patriotycznych, sportowych i kulturalnych. Ostatnim z nich była muzyczna lekcja patriotyzmu, czyli międzypokoleniowy koncert „Muzyczne drogi do wolności”.

W sobotę, 19 listopada, na scenie MCK PGE Gigantów Mocy wystąpili młodsi i nieco starsi bełchatowscy artyści. Do czasów trudnej walki za Ojczyznę oraz upragnionego zwycięstwa widzów zabrały chóry „Cantabile” i „Pasjonata”, a także grupa folklorystyczna „Rajka”. Publiczność mogła usłyszeć znane i lubiane piosenki żołnierskie i patriotyczne, jak chociażby „Białe róże”, „Pierwszą kadrową” czy „Serce w plecaku”. Koncert zakończyły owacje na stojąco.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Koncert „Muzyczne drogi do wolności”

– „Ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą. Mój kraj szczęśliwy piękny prawdziwy, ludzie uczynni w sercach niewinni…”. Szanowni Państwo, zabraliście nas w najpiękniejszą, najbardziej wzruszającą muzyczną podróż do wolności. Z serca Wam za to pięknie dziękuję. Zwłaszcza teraz, kiedy za naszą wschodnią granicą toczą się działania wojenne, doceniamy i rozumiemy słowa „wolność” i „niepodległość”. Jeszcze raz serdecznie dziękuję – tak wszystkim artystom podziękowała prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

AP

 

Prezydent Mariola Czechowska podziękowała artystom za pełen wzruszeń i emocji koncertPrezydent Mariola Czechowska podziękowała artystom za pełen wzruszeń i emocji koncert

 

Na scenie zaprezentowała się także barwna grupa folklorystyczna Na scenie zaprezentowała się także barwna grupa folklorystyczna „Rajka”