Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaZaśpiewali dla wszystkich ukochanych Mam

Zaśpiewali dla wszystkich ukochanych Mam

Piosenki dla mam zaśpiewały dzieci, ale też młodzież i seniory. Było międzypokoleniowoPiosenki dla mam zaśpiewały dzieci, ale też młodzież i seniory. Było międzypokoleniowo

 

„Dla Ciebie Mamo” – tak zatytułowany był miejski koncert międzypokoleniowy dedykowany wszystkim mamom. Nie zabrakło nostalgicznych piosenek, a także popularnych i tych mniej znanych. Wykonali je soliści, schole, bełchatowskie chóry, zespoły i grupy muzyczne. Muzyczna niespodzianka odbyła się w sobotę, 28 maja w MCK PGE Gigantach Mocy.

 

„Co się stało z mamą” Maryli Rodowicz, „Dla Ciebie mamo” Violetty Villas, „Chodź pomaluj mój świat” Dwa Plus Jeden, „Rodzina” Kabaretu Starszych Panów – to tylko część piosenek, jakie usłyszeliśmy podczas blisko dwugodzinnego koncertu „Dla Ciebie Mamo”. Jak mówił sam jego tytuł dedykowany był on wszystkim mamom, które w minioną środę obchodziły swoje święto, czyli Dzień Mamy. To właśnie dla nich zaśpiewali: m.in. chór UTW Pasjonata, grupy wokalne Cantabile i Bagatela, Arkadiusz Załęczny z zespołem Sounding Strings, schole „Promyki nadziei” (z parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy) i „Farne Scholki” (z parafii pw. Narodzenia NMP), a także lokalni soliści. Koncert poprowadzili zaś Lucyna i Sylwester Hałaszkiewiczowie, aktorzy BAT – Scena Dorosłych.

 

Na muzyczną niespodziankę zaprosili prezydent Mariola Czechowska oraz dziekan dekanatu bełchatowskiego ks. Zbigniew Zgoda.

 

– Ten koncert to podziękowanie dla każdej mamy za pracę, za miłość, za zrozumienie. Bardzo pięknie dziękuję, wszystkim wykonawcom oraz państwu prowadzącym, za dostarczeniu nam niezwykłych emocji, wielu wzruszeń, ale również i uśmiechu. Wspaniale się bawiliśmy – powiedziała podczas koncertu prezydent Mariola Czechowska. – Szanowne panie, Drogie Mamy, również te, które mami zostaną już wkrótce, przyjmijcie proszę najlepsze życzenia. Zdrowia i szczęścia, każdego dnia radości i dumy z Waszych dzieci, spełnienia wszystkich marzeń i wszelkiej pomyślności – życzyła mamom prezydent Mariola Czechowska.

 

– Wiele piosenek o mamie się śpiewa, ale słowo mama brzmi jak poemat. I myślę, że każda kobieta rodząc dziecko, zaczyna pisać swój poemat, który jest niezwykły i niepowtarzalny. Moja mama zakończyła już pisać ten poemat, ale ja go ciągle we mnie mam. Wspominam każdą kartę jej i naszego życia. W jednej z religijnych pieśni śpiewamy, że: „matka, która wszystko rozumie, sercem ogranie każdego z nas”. Drogie mamy chciałbym Wam życzyć, abyście i Wy były rozumiane – tak jak wy rozumiecie najlepiej, by Wasze dzieci i wszyscy wokół Was rzeczywiście dawali dowód, że jesteście kochane, potrzebne, i to bardzo potrzebne. Wszystkiego dobrego – podsumował ks. Zbigniew Zgoda, dziekan dekanatu bełchatowskiego.

 

ADA

 

Najlepsze życzenia wszystkim mamom złożyli prezydent Mariola Czechowska i dziekan dekanatu bełchatowskiego ks. Zbigniew Zgoda, którzy zaprosili na tę muzyczną niespodziankęNajlepsze życzenia wszystkim mamom złożyli prezydent Mariola Czechowska i dziekan dekanatu bełchatowskiego ks. Zbigniew Zgoda

Podczas koncertu usłyszeliśmy znane i te mniej popularne piosenki w wykonaniu bełchatowian Podczas koncertu usłyszeliśmy znane i te mniej popularne piosenki w wykonaniu bełchatowian

 

>>> Fotogaleria z koncertu dostępna na miejskim profilu na facebook’u