Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportNajlepsi biegacze Triady Bełchatowskiej

Najlepsi biegacze Triady Bełchatowskiej

Najlepsi w mają zagwarantowany start w tegorocznej edycji Bełchatowskiej Triadzie Biegowej fot./MCSNajlepsi w mają zagwarantowany start w tegorocznej edycji Bełchatowskiej Triadzie Biegowej                                                                    fot./MCS

 

Znamy zwycięzców ubiegłorocznej, drugiej już edycji Bełchatowskiej Triady Biegowej. Na cykl składały się trzy biegi: „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, III Bełchatowski Bieg Nocny i 23. Bełchatowska Piętnastka. Najlepsi spośród kobiet i mężczyzn otrzymali vouchery uprawniające do startu w tegorocznej edycji triady.

 

Każdy z trzech biegów odbywał się na różnych dystansach. Uczestnicy „Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych” mieli do przebiegnięcia 5 km, startujący w III Bełchatowskim Biegu Nocnym pokonać musieli trasę liczącą 10 km, natomiast Bełchatowska Piętnastka, jak sama nazwa wskazuje, to bieg na 15 km.

 

Bełchatowska Triada to duże przedsięwzięcie, które od dwóch lat realizuje Miejskie Centrum Sportu. – Cieszę się, że z roku na rok triada przyciąga coraz większą liczbę pasjonatów biegania i to nie tylko z Bełchatowa. Przyjęta przez nas formuła zakłada, że każdy z trzech biegów ma swojego zwycięzcę, ale przy okazji sumując wszystkie czasy wyłaniamy najlepszych biegaczy – mówi dyrektor MCS Marcin Szymczyk.

 

Drugą edycję Bełchatowskiej Triady Biegowej ukończyło 112 zawodników – 34 kobiety i 78 mężczyzn. Wśród nich znalazło się wielu znanych w środowisku biegaczy. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w obydwu kategoriach otrzymali pamiątkowe vouchery, które uprawniają do uczestnictwa we wszystkich biegach tegorocznego cyklu.

 

Wśród kobiet zwyciężyła Sylwia Hałaczkiewicz z najlepszym łącznym rezultatem 2:01:19 – warto podkreślić, że jej przewaga nad drugą na podium Pauliną Kołatek wyniosła prawie 12 minut (02:13:01). Na trzecim miejscu natomiast uplasowała się Monika Drążek (02:14:01).

 

Wśród panów rywalizacja była o wiele bardziej zacięta, różnice w czasach najlepszych trzech wynosiła zaledwie kilkadziesiąt sekund. Zwyciężył Piotr Kułak z czasem 01:45:23, drugie miejsce wywalczył Mateusz Krajda (01:46:40), a trzecie – Michał Drążek (01:48:12).

 

Klasyfikacja generalna Bełchatowskiej Triady Biegowej

 

W najbliższych tygodniach Miejskie Centrum Sportu przedstawi kalendarz tegorocznych biegów. Już dziś wiadomo, że pojawi się w nim kilka nowości. Jedną z nich jest zmieniona trasa biegu „Tropem Wilczym”, który 1 marca rozpocznie bełchatowski sezon biegowy. Tym razem uczestnicy wystartują przy Jednostce Strzeleckiej (ul. Rodziwicza 10) i pobiegną przez tereny leśnie Nadleśnictwa Bełchatów. W sumie będą mieć do pokonania symboliczne 1963 m. Dystans jest nieprzypadkowy – symbolizuje on bowiem datę śmierci Józefa Franczaka ps. „Lalek”, ostatniego z Żołnierzy Wyklętych, który właśnie w 1963 roku został zastrzelony przez żołnierzy ZOMO. Przypomnijmy, że „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” to największy tego typu bieg w Polsce. Jego głównym celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 na terenach przedwojennych granic Polski, a także popularyzacja wiedzy na ten temat.

 

AP

 

Tegoroczny bieg "Tropem Wilczym" wystartuje 1 marca