Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaNiezwykłe wakacje w Muzeum

Niezwykłe wakacje w Muzeum

Wakacje w muzeum

Wiele ciekawych propozycji dla dzieci i młodzieży, które spędzają wakacje w Bełchatowie, ma Muzeum Regionalne. Przygotowano dla nich zajęcia edukacyjne, wycieczki, gry terenowe oraz warsztaty. W pierwszej połowie wakacji zainteresowaniem cieszyło się m.in. zwiedzanie Bełchatowa zatytułowane „Opowieści o zaginionym mieście”. Prowadzący: Monika Basińska i Marcin Uss zabrali uczestników w niezwykłą podróż w czasie, przy okazji opowiadając historię naszego miasta. Wycieczki będą jeszcze organizowane w dniach 5-9 sierpnia br.

 

 

 

Wakacje w bełchatowskim muzeum

 

W ofercie zajęć letnich są również warsztaty zatytułowane „Grafika kuchenna”. Prowadzi je Mariusz Gorzelak, asystent w Katedrze Grafiki Warsztatowej Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Podczas nich każdy z uczestników ma szansę wykonać własną pracę graficzną, do stworzenia której wykorzystywane są różne naczynia, sprzęty i urządzenia kuchenne. Pierwsza tura warsztatów już się zakończyła, kolejne odbędą się w dniach 5-9 sierpnia br. Mogą w nich wziąć udział dzieci już od 6 roku życia.

 

Wakacje w bełchatowskim muzeum

Wakacje w bełchatowskim muzeum

 

Za nami także muzealne spotkanie dzieci z ich własną wyobraźnią. Podczas zajęć „Zabawa z włóczką” uczestnicy stworzyli wełniane lalki i kukiełki. Dzieci same decydowały o ich kolorze i wyglądzie, dzięki czemu w Muzeum panowała radosna atmosfera tworzenia. Warsztaty poprowadziła Magdalena Marciniak-Darda.

 

Wakacje w bełchatowskim muzeum

Wakacje w bełchatowskim muzeum

Wakacje w bełchatowskim muzeum

 

Połowa wakacji za nami, ale dzieci i młodzież wciąż mogą korzystać z oferty bełchatowskiego Muzeum. W programie jeszcze wiele ciekawych zajęć m.in. ”Podróże po kresach wschodnich”, „Muzealni detektywi – gra terenowa”, „Bajeczna biblioteka” – tajemnice muzealnej biblioteki i wiele innych. Opis poszczególnych warsztatów wraz z terminami można znaleźć na oficjalnej stronie placówki www.belchatow.muzeum.pl

 

 

Autor: AK

Zamieściła: AD-A

Fot. Muzeum Regionalne