Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościNowa propozycja dla rodzin i nie tylko

Nowa propozycja dla rodzin i nie tylko

Sercański Ośrodek Rodzin uroczyście otworzyła prezydent Bełchatowa Mariola CzechowskaSercański Ośrodek Rodzin uroczyście otworzyła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska wraz z proboszczem parafii na os. Dolnośląskim ks. Stanisławem Jaskułą

 

Kolejny projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego został zrealizowany. Przy parafii na os. Dolnośląskim otwarto Sercański Ośrodek Rodzin. Można w nim znaleźć wsparcie psychologa i terapeuty, ale także porozmawiać, poczytać książkę czy obejrzeć film. Przy ośrodku powstała bowiem również kawiarenka.

 

– Cieszę się, że udało się nam zrealizować ten projekt. To wspaniałe miejsce spotkań dla mieszkańców Bełchatowa. Jestem przekonana, że znajdą oni tutaj chwilę wytchnienia, ale także – jeśli zajdzie taka potrzeba – wsparcie i niezbędną pomoc – mówiła podczas uroczystego otwarcia ośrodka, które odbyło się 8 marca, prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

Zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa zakłada kompleksowe wsparcie nie tylko dla rodzin, ale też osób indywidualnych. W planach są konsultacje z fachowcami różnych specjalności. Poradnia będzie świadczyć usługi nieodpłatne, ale również płatne. – Przyjmuje tutaj psycholog i terapeuta uzależnień. Mamy również psychologów wspierających rodziny w kryzysie. Tak więc każdy bełchatowianin, który zmaga się z jakimkolwiek problemem, może do nas przyjść. Na pewno znajdzie u nas pomoc, zrozumienie i wsparcie – tłumaczy Ewa Skorupa, wnioskodawca projektu Sercański Ośrodek Rodzin.

Ważną częścią otwartego właśnie ośrodka jest parafialna kawiarenka, w której można napić się kawy i zjeść ciasto, ale nie tylko. – Można tutaj poczytać książki czy obejrzeć film. Dla mnie jest to także taka przestrzeń, której do tej pory brakowało. Miejsce, w którym bez żadnego dystansu możemy się spotkać z parafianami, ale nie tylko. Mile widziane są u nas zarówno osoby wierzące, jak i niewierzące. Takie bezpośrednie rozmowy przyniosą z pewnością dużo dobra – podkreśla ks. Stanisław Jaskuła, proboszcz parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Barbary na os. Dolnośląskim.

Podobnego zdania są także bełchatowianie, którzy zawitali do kawiarenki w dniu jej otwarcia. – Brakowało takiego miejsca, w którym można na spokojnie usiąść, napić się dobrej kawy i zwyczajnie porozmawiać. Szczególnie teraz, po dwóch latach pandemii, widać wyraźną potrzebę odbudowania relacji społecznych. Myślę, że ta kawiarenka jest na to doskonałą odpowiedzią – mówił pan Tomasz, który odwiedził kawiarenkę wspólnie z żoną.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Otwarcie Sercańskiego Ośrodka Rodzin

Oprócz terapeutycznego wsparcia dla mieszkańców Bełchatowa i parafialnej kawiarenki, w ośrodku realizowany ma być także bogaty program kulturalny. Autorzy projektu planują organizację m.in. spotkań okolicznościowych, prelekcji, wyjazdów pielgrzymkowo-turystycznych, wspólnych wyjść do kina czy rajdów. Na realizację Sercańskiego Ośrodka Rodzin miasto przeznaczyło w ramach budżetu obywatelskiego 50 tys. zł.

 

AP

 

Prezydent Mariola Czechowska pogratulowała pomysłu Ewie Skorupie, która była wnioskodawcą otwarcia ośrodkaPrezydent Mariola Czechowska pogratulowała pomysłu Ewie Skorupie, która była wnioskodawcą otwarcia ośrodka

 

W kawiarence można porozmawiać, napić się kawy i poczytać książkęW kawiarence można porozmawiać, napić się kawy i poczytać książkę