Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaOdebrali świadectwa. Teraz maturalny maraton

Odebrali świadectwa. Teraz maturalny maraton

Maturzyści z Mickiewicza odebrali świadectwa ukończenia szkoły Maturzyści z Mickiewicza odebrali świadectwa ukończenia szkoły

 

Uczniowie maturalnych klas miejskiego III Liceum Ogólnokształcącego odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Powodzenia w dalszej życiowej drodze oraz życzenia „połamania piór” na maturze przekazała absolwentom prezydent Mariola Czechowska.

 

 

Miejskie III LO, popularnie zwane Mickiewiczem, ukończyło ponad 90 osób z czterech klas. Świadectwa odebrali w piątek, 28 kwietnia. Najlepsi absolwenci otrzymali pamiątkowe nagrody, trafiły one także do osób, które aktywnie pracowały na rzecz szkoły. Absolwenci Mickiewicza odebrali świadectwa, ale też sporo życzeń.

 

– Gratuluję ukończenia miejskiego liceum. Teraz przed Wami jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Z całego serca życzę Wam, powodzenia i połamania piór. Abyście uzyskali jak najlepsze wyniki, które dadzą Wam wstęp na wymarzone studia i uczelnie, otworzą nowe możliwości, spełnią edukacyjne oraz zawodowe ambicje, będą przepustką do tego, o czym marzycie – napisała w liście do absolwentów prezydent Mariola Czechowska.

 

Kilka ciepłych słów przekazał także wiceprezydent Łukasz Politański, który podziękował także młodzieży za to, że tworzyli społeczność Mickiewicza.

 

– Z wielkim sentymentem zawsze wracam do Waszej szkoły, bo sam jestem jego absolwentem. I czuję się tutaj jak w domu. Dziękuję Wam wszystkim za wkład jaki wnosicie w budowę tej szkoły – powiedział wiceprezydent Łukasz Politański.

 

Podziękowania i życzenia skierowała do uczniów, dyrekcji, nauczycieli i rodziców Ewa Mękarska, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Bełchatowie:

 

– W ciągu minionych lat, mimo piętrzących się trudności, zmieniliście się – dorośliście. I choć pewnie tego nie czujecie – to najważniejsza zmiana w Waszym życiu. Teraz już tylko będziecie szlifować, to co zostało uformowane w tym okresie. (…) Pozostawiacie w tej szkole, która przez tyle lat była Waszym drugim domem, wiele ciepłych wspomnień. Dziękuję Wam za otwartość, za kreatywność, za budowanie fantastycznych relacji i atmosfery w szkole, za sukcesy. Każdy z Was pójdzie teraz swoją drogą (…) Pamiętajcie, że zawsze najważniejsza jest ludzka godność. Istota człowieczeństwa to wierność swoim zasadom, niezłomność, duma, tolerancja i wrażliwość na drugiego człowieka. (…) Serdecznie dziękuję nauczycielom i pracownikom szkoły. Za determinację, zrozumienie, otwartość, cierpliwość, i poświęcenie – powiedziała podczas uroczystości Ewa Mękarska, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie.

 

Za kilka dni większość abiturientów III LO przystąpi do jednego z najważniejszych życiowych egzaminów. Matury rozpoczną się już 4 maja od obowiązkowego języka polskiego na poziomie podstawowym. W następnych dniach zaplanowane są: matematyka i język angielski. Tegoroczne matury potrwają do 23 maja.

 

ADA

 

Wiceprezydent Łukasz Politański podziękował młodzieży, że tworzyli społeczność Mickiewicza Wiceprezydent Łukasz Politański podziękował młodzieży, że tworzyli społeczność Mickiewicza

 

ADA