Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościOdrestauruj zabytek ze sporym dofinansowaniem

Odrestauruj zabytek ze sporym dofinansowaniem

Zgłoszenia miasto przyjmuje do wtorku, 7 marca Zgłoszenia miasto przyjmuje do wtorku, 7 marca

 

Jesteś właścicielem zabytkowego obiektu na terenie Bełchatowa? Masz szansę na spore dofinansowanie, m.in. na prace konserwatorskie czy roboty budowlane. Jesteś zainteresowany? Zgłoś się do bełchatowskiego Urzędu Miasta.

 

Miasto chce sięgnąć po kolejne środki zewnętrzne. Tym razem z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, który realizowany jest w ramach funduszu „Polski Ład dla kultury”. W grę wchodzą spore pieniądze. Najwyższe dofinansowanie sięga 3,5 mln zł. Środki można wykorzystać na sfinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich oraz robót budowlanych. Co jednak ważne obiekt musi znajdować się na terenie Bełchatowa i być wpisany do rejestru zabytków. Szczegóły dotyczące naboru można znaleźć TUTAJ, czyli na stronie www.bgk.pl.

 

Zgłoszenia miasto będzie przyjmować do wtorku, 7 marca. Zainteresowane osoby powinny wypełnić formularz, który dostępny jest w załączniku poniżej. Można go dostarczyć osobiście do Urzędu Miasta Bełchatowa (Punkt Informacyjny, parter, ul. Kościuszki 15) lub przesłać pocztą przy czym trzeba pamiętać, że o przyjęciu zgłoszenia będzie decydować data jego wpływu do urzędu. W przypadku dodatkowych pytań można się kontaktować z Zespołem ds. Rozwoju Miasta (tel. 44 733 51 46).  

 

ADA

 

docxWNIOSEK