Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaOdwiedź Mobilne Centrum Edukacyjne przy Gigantach

Odwiedź Mobilne Centrum Edukacyjne przy Gigantach

 

W Mobilnym Centrum Edukacyjnym dzieci poznają m.in. technologiczne nowinki i zgłębiają tajniki wirtualnego świataW Mobilnym Centrum Edukacyjnym dzieci poznają m.in. technologiczne nowinki i zgłębiają tajniki wirtualnego świata

Mobilne Centrum Edukacyjne, które odwiedza miasta w całej Polsce, przyjedzie także do Bełchatowa. Już 17 marca zaparkuje ono tuż przy MCK PGM Gigantach Mocy. Wstęp jest wolny, a przyjść może każdy. Specjaliści z MCE poprowadzą również bezpłatne warsztaty dla nauczycieli oraz uczniów. Tematyka spotkań dotyczyć ma „Nowoczesnych technologii w nauczaniu” i „Papierów do kariery”.

 

 

Nowoczesna przestrzeń szkoleniowa, roboty, wirtualne okulary, różnorodne, kreatywne zadania do wykonania, interaktywne kostki z grami, testami i quizami, tablice językowe, a nawet podłoga – wszystko to składa się na Mobilne Centrum Edukacyjne, prowadzone przez Zespół Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Ten nowoczesny wóz przyjedzie do Bełchatowa już 17 marca, a znajdziemy go w pobliżu Gigantów Mocy. Z dobrodziejstw multimedialnej pracowni na kółkach skorzystać będzie mógł każdy, kto tego dnia zajrzy na pl. Narutowicza między godz. 14.00 a 16.00. Wstęp do naukowego trucka jest bezpłatny.

Mobilne Centrum Edukacji to nie lada gratka dla amatorów robotyki, programowania i wirtualnych podróży. Będzie też coś dla tych, którzy lubią uczyć się języków obcych. Ale technologiczne nowinki czy wirtualna edukacja to jeszcze nie wszystko, co proponuje MCE. Zwiedzający będą mogli też dowiedzieć się czegoś więcej na temat europejskich programów edukacyjnych, takich jak Erasmus+ czy eTwinning.

Ponadto w godzinach przedpołudniowych specjaliści poprowadzą bezpłatne szkolenie dla nauczycieli. Podczas spotkania będzie można zapoznać się z metodyką nauczania przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Warsztaty to nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyczne wskazówki, jak ciekawie poprowadzić lekcje z uczniami w rożnym wieku, jak łączyć „nowe” ze „starym”, „innowacyjne” z „klasycznym”. Podczas zajęć dla kadry pedagogicznej trenerzy z FRSE zaprezentują również wizję rozwoju współczesnej szkoły i wyzwania stojące przed nauczycielami.

Zajęcia z „Nowoczesnych technologii w nauczaniu” prowadzone będą w trzech grupach. Szkolenie jest bezpłatne. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, już teraz warto się zapisać. Internetowy formularz zgłoszeniowy dostępny jest na: https://bit.ly/2Tiy90J. O przyjęciu na warsztaty decydować będzie kolejność zgłoszeń, a o wpisaniu na listę uczestników zainteresowani zostaną poinformowani drogą mailową. Więcej informacji na ten temat uzyskać można pod numerami tel.: (44) 6351910, (44) 6351911.

W planach są również warsztaty dla uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych pn. „Papiery do kariery”.

KZB

Fot. MCK PGE Giganty Mocy

Bezpłatne warsztaty edukacyjne „Nowoczesne technologie w nauczaniu” to propozycja dla nauczycieliBezpłatne warsztaty edukacyjne „Nowoczesne technologie w nauczaniu” to propozycja dla nauczycieli

 

Mobilne Centrum Edukacyjne odwiedzić może każdy Z Mobilnego Centrum Edukacyjnego korzystać mogą dorośli i dzieci

 

Interaktywna podłoga to tylko jedna z atrakcji Mobilnego Centrum EdukacyjnegoInteraktywna podłoga to tylko jedna z atrakcji Mobilnego Centrum Edukacyjnego