Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościOrganizacje szkoliły się z pisania ofert i sprawozdań

Organizacje szkoliły się z pisania ofert i sprawozdań

Miasto zaplanowało jeszcze jedno spotkanie dla organizacji, odbędzie się ono 22 listopada Miasto zaplanowało jeszcze jedno spotkanie dla organizacji, odbędzie się ono 22 listopada

 

Przedstawiciele organizacji pozarządowych wzięli udział w bezpłatnych warsztatach. Rozmawiano m.in. o miejskim programie współpracy. Spotkanie wspólnie z łódzkim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej zorganizowała prezydent Mariola Czechowska.

 

 

Spotkanie odbyło się we wtorek, 8 listopada w bełchatowskim Urzędzie Miasta. Szkolenie było okazją do zdobycia wielu cennych informacji. Specjaliści z  łódzkiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej przy Centrum OPUS przybliżyli zasady prawidłowego przygotowania ofert. Wskazali, jakie są najczęstsze błędy i jak ich unikać. Rozmawiano także o tym, jak poprawnie przygotować sprawozdanie z realizowanych przez swoje organizacje zadania.

 

– Takie spotkania jak najbardziej są potrzebne. Pierwsza oferta złożona przez nasze stowarzyszenie to był niewypał. Informacji w internecie, jak napisać ofertę, praktycznie nie było, nie wiedzieliśmy do kogo się zwrócić o pomoc w napisaniu wniosku – powiedział Krzysztof Marczak, prezes Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów. – Informacje, które przekazują nam fachowcy z Centrum OPUS są jak najbardziej wskazane, potrzebne i cenne dla każdej organizacji pozarządowej, stąd nasz udział w tym spotkaniu – dodaje Krzysztof Marczak.

 

– Dzięki takim spotkaniom możemy uzyskać niezbędną wiedzę. Wcześniej pozyskiwaliśmy ją z internetu i rozmów z innymi stowarzyszeniami, które nam pomagały. Myślę, że to spotkanie będzie owocne i zdobytą tutaj wiedzę wykorzystamy w przyszłości – powiedział Marcin Słok, prezes Koła Wędkarskiego nr 3 „Górnik”.

 

Podczas spotkania rozmawiano także o miejskim programie współpracy z organizacjami pozarządowymi na przyszły, 2023 rok. W dokumencie tym, który właśnie poddawany jest konsultacjom społecznym, zawarte są, m.in. cele, zasady i formy współpracy, priorytetowe zadania czy wysokość środków planowanych na ich realizację. – Przypomnieliśmy organizacjom, że wciąż trwają konsultacje społeczne w tym zakresie. Zachęcaliśmy również do zgłaszania swoich opinii i uwag. Każdy otrzymał także papierową wersję programu – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w bełchatowskim Urzędzie Miasta Bełchatowa.

 

Warto dodać, że miasto szykuje dla organizacji jeszcze jedno spotkanie. Zaplanowane jest ono na wtorek, 22 listopada. Tym razem specjaliści z Centrum Opus będą podpowiadać z jakich jeszcze źródeł można pozyskać dofinansowania na realizację zadań.

 

ADA

 

Sotkanie poprowadził specjalista z Centrum OPUS Sotkanie poprowadził specjalista z Centrum OPUS