Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościOstatni moment, aby złożyć wniosek o zakup węgla

Ostatni moment, aby złożyć wniosek o zakup węgla

To ostatni moment, aby kupić węgiel na preferencyjnych warunkach To ostatni moment, aby kupić węgiel na preferencyjnych warunkach

 

Jest jeszcze szansa, by kupić węgiel w preferencyjnej cenie. Co ważne, nie obowiązują już ograniczenia ilościowe. Węgiel mogą też zakupić mieszkańcy innych miast czy gmin.

Miasto uruchomiło właśnie końcową sprzedaż węgla sprowadzonego w ramach preferencyjnego zakupu. Nabyć można ekogroszek karlik z KWK Piast- Ziemowit ruch Wola w cenie 1 700,00 zł za tonę.
Dzięki nowelizacji ustawy, podpisanej przez prezydenta RP 27 kwietnia, teraz zakupić można dowolną ilość opału. Nie ma też ograniczenia terytorialnego. Oznacza to, że węgiel od Urzędu Miasta Bełchatowa kupić mogą także mieszkańcy innych miast czy gmin. Wnioski można składać do 30 czerwca. Co jednak ważne, sprzedaż końcowa będzie prowadzona do wyczerpania zapasów, według kolejności złożonych wniosków.

 

• Brak limitu ilościowego:
zniesienie istniejącego limitu ilościowego przypadającego na jedno gospodarstwo domowe. Tym samym niezależnie czy mieszkaniec zakupił już węgiel w ilości maksymalnej przewidzianej ustawą, będzie mógł zakupić dodatkową ilość węgla bez ograniczeń ilościowych.

 

• Węgiel dla mieszkańców innych gmin:
zgodnie z nowelizacją jest możliwy jest zakup węgla przez mieszkańców z innej gminy, o ile wnioskodawcy są uprawnieni do dodatku węglowego.

 

• Odbiór paliwa stałego:
nastąpi po pozytywnym rozpatrzeniu Wniosku o zakup preferencyjny paliwa stałego. Miejsce odbioru pozostaje bez zmian – skład opału PPHU Kam-Bud w Kamieńsku.

 

• Preferencyjna cena:
opłata za węgiel to 1.700,00 zł za tonę. Nie wlicza się do niej kosztów transportu paliwa stałego z miejsca składowania do gospodarstwa domowego (art. 5 ust. 3 ustawy). Istnieje możliwość transportu przez firmę obsługującą sprzedaż, po indywidualnym ustaleniu kwoty transportu. Wnioskodawca ma możliwość samodzielnego odbioru węgla ze składu. W tym przypadku należy zagwarantować sobie środek transportu, który zmieści całe zamówienie. Nie dopuszczamy odbioru zamówienia w częściach.

 

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Spraw Lokalowych pod nr tel. 44 733 51 06.

 

docWniosek – zakup węgla.doc

 

ADA