Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościOstrzeżenie przed silnym wiatrem

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Podmuchy wiatru mogą osiągać prędkość nawet 75 km/hPodmuchy wiatru mogą osiągać prędkość nawet 75 km/h

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Bełchatowa ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 22:00 we wtorek, 14 marca, do godz. 2:00 dnia następnego.

 

W komunikacie wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu czytamy, że w Bełchatowie obowiązuje ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Wiać będzie z południowego zachodu, a wiatr może skręcać na północno-zachodni. Prognozowana średnia prędkość podmuchów to 40 km/h. W porywach wiatr może osiągać prędkość nawet 75 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc. Silniejsze podmuchy mogą występować od godz. 22:00 we wtorek, 14 marca. Prognozy przewidują, że mocniej wiać może do godzin nocnych (tj. 2:00) w środę, 15 marca. W związku z dynamiczną sytuacją meteorologiczną, IMGW informuje, że ostrzeżenie może być aktualizowane.

Przypomnijmy, że pierwszy, najniższy stopień ostrzeżenia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia ludzi. Dlatego też IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów o pogodzie.