Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościPakiety medyczne dla walczącej Ukrainy

Pakiety medyczne dla walczącej Ukrainy

Pakiety medyczne zostały kupione za pieniądze z aukcji charytatywnej oraz ze środków PCKPakiety medyczne zostały kupione za pieniądze z aukcji charytatywnej oraz ze środków PCK

 

Do ukraińskich miast partnerskich Bełchatowa pojadą płyny dezynfekujące i ponad 400 pakietów opatrunkowych. Zostały one kupione za pieniądze z grudniowej aukcji charytatywnej w Muzeum Regionalnym oraz ze środków bełchatowskiego oddziału PCK.

Od pierwszego dnia brutalnego ataku Federacji Rosyjskiej na naszego wschodniego sąsiada Bełchatów solidaryzuje się z walczącą Ukrainą. Dla naszych miast partnerskich pojadą kolejne dary. Mowa o 410 pakietach opatrunkowych i środkach dezynfekujących. Zostały one kupione za pieniądze zebrane podczas grudniowej aukcji charytatywnej w Muzeum Regionalnym, którą miasto zorganizowało wspólnie z bełchatowskim oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża.

– Wojna w Ukrainie trwa już prawie rok. Nie możemy jednak zaprzestawać w udzielaniu pomocy naszym braciom ze wschodu. Szczególnie musimy pamiętać o naszych miastach partnerskich. Stąd też pomysł na przeprowadzenie aukcji. Organizatorem był bełchatowski PCK, po naszej stronie było wylicytowanie jak największej kwoty. Pracę tę wykonaliśmy skutecznie, sprzedały się bowiem wszystkie wystawione przedmioty, za co jeszcze raz z całego serca dziękujemy licytującym – podkreśla dyrektor Muzeum Regionalnego Marek Tokarek.

Podczas aukcji zebrano blisko 2,5 tys. zł. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bełchatowie dołożył taką samą kwotę. Dzięki temu udało się kupić tak potrzebne na froncie środki opatrunkowe. – Kupiliśmy to, co wskazali mieszkańcy naszych miast partnerskich, czyli dokładnie to, czego aktualnie najbardziej potrzebują – tłumaczy Jan Ogrodniczak, prezes Oddziału Rejonowego PCK w Bełchatowie – Są to specjalne bandaże wodoodporne. Jeśli w pobliżu rannego żołnierza nie będzie żadnego medyka, będzie on mógł sam zrobić sobie opatrunek – dodaje Dorota Wojewoda, wiceprezes Oddziału Rejonowego PCK w Bełchatowie.

Teraz zakupione pakiety medyczne zostaną przetransportowane do miast partnerskich Bełchatowa – Zwiahela (dawny Nowogród Wołyński) oraz Jużnoukraińska.

 

AP

 

Każdy pakiet zawiera bandaż wodoodpornyKażdy pakiet zawiera bandaż wodoodporny