Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościPamiętali o opuszczonych grobach

Pamiętali o opuszczonych grobach

Bo każdemu należy się pamięć - taka idea przyświeca akcji, której inicjatorem jest MOPS Bo każdemu należy się pamięć – takie przesłanie towarzyszy akcji, której pomysłodawcą są pracownicy MOPS-u

 

Pracownicy bełchatowskiego MOPS-u ponownie zorganizowali akcję „Ocalić od zapomnienia”. Wspólnie z młodzieżą uporządkowali blisko 30 zapomnianych grobów. Wszystko po to, by i te mogiły we Wszystkich Świętych, były zadbane i miały palące się znicze.

 

Akcja, której pomysłodawcą jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie, odbyła się już po raz szósty. Podobnie jak w latach poprzednich i teraz chodziło w niej o to, aby posprzątać i uporządkować opuszczone groby. Te, w których pochowane zostały osoby bezdomne, o nieznanej tożsamości, samotne. Takich mogił na bełchatowskim cmentarzu jest blisko 30. Znajdują się one w najnowszej części nekropolii, jeden obok drugiego. Są skromne, mają krzyże i tabliczki, część otoczona jest drewnianym płotkiem. Zazwyczaj nikt tych grobów nie odwiedza. Dlatego właśnie kilka lat temu pracownicy MOPS zdecydowali, że tuż przed 1 listopada będą je porządkować, bo każdy zasługuje na pamięć. Co roku pomaga im w tym młodzież. Tym razem byli to uczniowie z I LO i II LO wraz z opiekunami. Tradycyjnie też po uprzątnięciu mogił na każdej zapalone zostały znicze.

 

ADA

 

W ramach akcji posprzątanych zostało 26 grobów W ramach akcji posprzątanych zostało 26 grobów