Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaFerie zimowe z MOPS-em są pełne atrakcji

Ferie zimowe z MOPS-em są pełne atrakcji

Nauka wspinaczki sprawiła dzieciom wiele radości, była też sporym wyzwaniemNauka wspinaczki sprawiła dzieciom wiele radości, była też sporym wyzwaniem

 

Wyjścia na basen, zajęcia sportowe i wycieczki – uczestniczący ferii zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej mają zapewnionych wiele atrakcji. Z takiej formy zimowego wypoczynku korzysta kilkadziesiąt dzieci.

Ferie zimowe to czas odpoczynku od szkolnych obowiązków. Dzieci, które spędzają ten czas w mieście, mogą uczestniczyć w licznych warsztatach i zajęciach, jakie miasto zorganizowało wspólnie z Miejskim Centrum Kultury, Muzeum Regionalnym, Miejskim Centrum Sportu oraz Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną. O wszystkich szeroko piszemy w artykule >>> Ferie zimowe zapowiadają się ciekawie.

Jak co roku wypoczynek dla młodych podopiecznych świetlic Arka i Ster zorganizował także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Przygotowano dwa turnusy dla uczniów w wieku 6-13 lat. W pierwszym (16-20 stycznia) udział wzięło 29 dzieciaków, w drugim (23-27 stycznia) uczestniczy 30. Grafik każdego dnia wypełniony jest po brzegi. Warsztaty w Muzeum Regionalnym, trening z piłkarzami GKS, seanse w kinie Kultura, zajęcia taneczne, nauka wspinaczki na ściance w hali Energia, basen, trening AIKIDO czy zwiedzanie ekspozycji MCK PGE Giganty Mocy – atrakcji z pewnością nie brakuje.

Podobnie jak w latach poprzednich, stałym elementem ferii organizowanych przez MOPS są zajęcia profilaktyczno-rozwojowe. Ich celem jest m.in. praca nad zbudowaniem poczucia własnej wartości, asertywnością oraz konstruktywnego radzenia sobie z problemami. Nie brakuje także rozmów na temat uczuć, emocji oraz zagrożeń związanych z uzależnieniami.

AP

 

Jedną z atrakcji dla uczestników ferii był trening AIKIDOJedną z atrakcji dla uczestników ferii był trening AIKIDO