Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaPGE ponownie sponsorem Gigantów Mocy

PGE ponownie sponsorem Gigantów Mocy

Symboliczny czek przekazano podczas konferencji prasowej w MCK PGE Gigantach MocySymboliczny czek przekazano podczas konferencji prasowej w MCK PGE Gigantach Mocy

 

PGE GiEK po raz kolejny podpisało umowę sponsorską z Miejskim Centrum Kultury. W ramach umowy spółka przekaże miejskiej placówce 1,5 mln zł. Pieniądze przeznaczone będą na działalność kulturalną oraz sponsoring tytularny ekspozycji Giganty Mocy.

 

– Jako poseł ziemi bełchatowskiej bardzo dziękuję spółce PGE GiEK za wspieranie Miejskiego Centrum Kultury. To ważne, aby mieszkańcy regionu mogli brać udział w wydarzeniach organizowanych na najwyższym poziomie. Współpraca biznesu i samorządu, tak jak ma to miejsce w przypadku PGE GiEK i MCK Bełchatów, niesie korzyści dla społeczności lokalnej, co jest wartością nie do przecenienia – powiedziała podczas uroczystości poseł Małgorzata Janowska.

 

– W imieniu prezydent Bełchatowa Marioli Czechowskiej gorąco dziękuję za udzielone wsparcie. To ogromne środki, które przede wszystkim pozwolą uatrakcyjnić naszą ekspozycję. Przyczynią się także do poszerzenia oraz jeszcze większego urozmaicenia oferty wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Jeszcze raz dziękuję władzom spółki, że po raz kolejny zawierzyli naszym instytucjom. Te pieniądze będą bardzo dobrze spożytkowane. Jestem przekonany, że wspólnie będziemy się cieszyć czekającymi nas wydarzeniami a także dalszym funkcjonowaniem MCK PGE Gigantów Mocy – powiedział podczas konferencji prasowej poświęconej podpisaniu umowy sponsorskiej wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

PGE GiEK jest sponsorem tytularnym MCK Gigantów Mocy od 2012 roku. Umowa sponsorska, którą właśnie podpisano, jest trzecim tego typu dokumentem. Symboliczny czek wręczono podczas konferencji prasowej w środę, 19 kwietnia. – Ta nowoczesna, multimedialna ekspozycja w bardzo precyzyjny sposób pokazuje historię i teraźniejszość naszych bełchatowskich oddziałów – kopalni i elektrowni. Jako odpowiedzialny mecenas kultury stawiamy sobie za cel propagowanie wartości kulturalnych wśród społeczności lokalnej, dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuację tej współpracy. Oprócz sponsoringu tytularnego ekspozycji PGE Giganty Mocy, w ramach mecenatu kultury będziemy nadal realizować działania sponsoringowe w zakresie wydarzeń organizowanych przez MCK Bełchatów – powiedział Waldemar Lutkowski, wiceprezes zarządu PGE GiEK.

Jak mówi dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Jakub Kołodziejczyk, pieniądze od sponsora tytularnego przeznaczone będą m.in. na doposażenie wystawy. – Od otwarcia naszej ekspozycji dla zwiedzających minęło już 10 lat, z pewnością przydadzą się więc nowe eksponaty. Planujemy również wymienić nośniki na bardziej energooszczędne. Ponadto nasz sponsor będzie wspierać organizowane przez miasto wydarzenia, jak chociażby Dni Bełchatowa, Festiwal Sztuki Jabłka, Festiwal Re:aktor czy letnie koncerty – tłumaczy dyrektor Kołodziejczyk.

PGE GiEK od lat wspiera działalność kulturalną w mieście. Tylko od 2018 roku na organizację wydarzeń czy sponsoring tytularny MCK PGE Gigantów Mocy spółka przekazała łączną kwotę 1,85 mln zł. 

 

AP

 

Wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz podziękował spółce za wsparcie dla bełchatowskiej kulturyWiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz podziękował spółce za wsparcie dla bełchatowskiej kultury

 

PGE GiEK jest sponsorem tytularnym ekspozycji Giganty Mocy od 2012 rokuPGE GiEK jest sponsorem tytularnym ekspozycji Giganty Mocy od 2012 roku