Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościPies to nie zabawka - wstrzymane adopcje

Pies to nie zabawka – wstrzymane adopcje

PSYjaciel nie zabawka - to coroczna kampania wstrzymania adopcji przed świętamiPSYjaciel nie zabawka – to coroczna kampania wstrzymania adopcji przed świętami

 

Wstrzymują adopcje, bo nie chcą, aby zwierzak stał się nietrafionym świątecznym prezentem. Mowa o Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie, które ponownie zdecydowało, że w okresie około świątecznym nie będzie prowadzić adopcji czworonogów. Przerwa potrwa od 19 grudnia do 1 stycznia.

To już kolejny rok, kiedy bełchatowskie schronisko decyduje się na taki krok. Wolą dmuchać na zimne i robią wszystko, aby zaadoptowane zwierzaki nie wrócił do nich po świętach czy za kilka tygodni. Temu celowi właśnie służy akcja „PSYjaciel nie zabawka”, której istotą jest wstrzymanie adopcji w okresie okołoświątecznym.

 

– Z naszych doświadczeń wynika, że decyzje, które są podejmowane w ostatniej chwili przed świętami niekoniecznie są przemyślane. Najczęściej wpływ na nie mają emocje i przedświąteczna atmosfera. Jest wzruszenie, wszędzie otacza nas aura dobrych uczynków. No i niestety często okazywało się, że w trakcie samych świąt to zwierzę, które szczególnie w tym pierwszym okresie pobytu w nowym domu potrzebuje więcej czasu i uwagi, staje się problemem. I niestety czasami te zwierzęta wracały. Więc żeby zapobiec takim sytuacjom, wstrzymujemy adopcje – tłumaczy Mariusz Półbrat, kierownik bełchatowskiego schroniska. – Od wielu lat podczas wywiadu staramy się ustalić, czy to nie jest przypadkiem pomysł na prezent pod choinkę. Trzeba wyraźnie powiedzieć, że zwierzę nie jest rzeczą, nie jest prezentem. Adopcja ma być świadoma. Zwierzaki mają dostać nowy dom, a nie stać się chwilową uciechą dla kogoś, a później zostać wyrzucone lub oddane z powrotem do schroniska – dodaje Mariusz Półbrat..

Adopcje wstrzymane będą od poniedziałku, 19 grudnia, do 1 stycznia 2023 roku. W tym czasie schronisko będzie pracować normalnie, zapewniając opiekę czworonogom. Tych, którzy myślą o adopcji zwierzaka, zapraszamy do placówki w nowym roku.

 

ADA

 

Grafika dot. akcji Grafika dot. akcji „PSYjaciel nie zabawka!”