Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportPobiegną w Piętnastce. Będą zmiany w ruchu

Pobiegną w Piętnastce. Będą zmiany w ruchu

Trasa Bełchatowskiej Piętnastki tradycyjnie prowadzić będzie ulicami Trasa Bełchatowskiej Piętnastki tradycyjnie prowadzić będzie ulicami

 

W najbliższą niedzielę, 24 listopada, wystartuje kolejna, dwudziesta trzecia już, Bełchatowska Piętnastka. Biegacze zmierzą się z 15-kilometrową trasą, która prowadzi ulicami miasta. Na kierowców będą więc czekać utrudnienia w ruchu – sprawdź, kiedy i gdzie. Inaczej pojadą także emzetki linii nr 3 i 10. 

 

 

Bełchatowska Piętnastka to jedna z najstarszych biegowych imprez w regionie. Zamyka Bełchatowską Triadę, a także cykl biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Aby w niej pobiec, zjeżdżają się sportowcy z różnych stron kraju. Na liście startowej jest prawie 900 osób, wśród nich biegacze z Bełchatowa, ale też Wrocławia, Krakowa czy Łodzi. – Cieszę się, że po raz kolejny będziemy gościć w naszym mieście amatorów biegania. Mam nadzieję, że dla wszystkich będzie to udany start i wielu z nich pobije swoje życiowe rekordy – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.   

 

Piętnastka ma już swoją renomę w środowisku biegaczy. Wśród startujących są tacy, którzy odwiedzają Bełchatów od lat. – Biegacze podkreślają, że rzadko zdarzają się starty na 15 kilometrów. Nasz bieg jest więc dobrą okazją, aby sprawdzićsię właśnie na takim dystansie i w dobrym stylu zakończyć sezon – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu, które wspólnie z miastem i Bełchatowskim Klubem Lekkoatletycznym organizuje to wydarzenie.

 

Na tych, którzy ukończą bieg, będzie czekać pamiątkowy medal, a na najlepszych puchary i nagrody pieniężne. W tym roku ich pula wyniesie dokładnie 9,2 tys. zł, jest więc, o co walczyć. Tradycyjnie swoją kategorię będą mieć bełchatowianie, będzie też specjalna kategoria „Polska” i osobna klasyfikacja dla poszczególnych grup wiekowych.

 

Bieg wystartuje punktualnie o godz. 12. Trasa – z atestem PZLA – tradycyjnie będzie prowadzić ulicami miasta, m.in. Dąbrowskiego, Czyżewskiego , Sienkiewicza czy Okrzei. Start i meta będą zaś zlokalizowane na ul. Dąbrowskiego – przy hali Energia. Kierowcy muszą się więc liczyć z utrudnieniami w ruchu i czasowymi objazdami w godz. 11-14:30. W tym czasie inaczej będą także kursować emzetki linii nr 3 i nr 10. Miejskie autobusy (w obydwie strony) pojadą w kierunku ul. 1 Maja z pomięciem przystanków znajdujących się przy ul. Dąbrowskiego.  

 

Organizacja ruchu drogowego podczas Bełchatowskiej Piętnastki:

– w godz. 11-14:45 ul. Dąbrowskiego (start/meta) zostanie całkowicie wyłączona z ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Okrzei do skrzyżowania z ul. 1 Maja

 

w godz. 12-14:30 ruch jednostronny wprowadzony będzie na:  

  • ul. Dąbrowskiego – na odcinku od pl. Wolności do ul. 1 Maja
  • ul. Kempfinówka – na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Grota-Roweckiego
  • ul. Sienkiewicza – na docinku od ul. Słonecznej do ul. Kempfinówki
  • ul. Słonecznej – na odcinku od ul. Kujawskiej do ul. Sienkiewicza
  • ul. Olsztyńskiej – na odcinku od ul. Wschodniej do ul. Wielkopolskiej
  • ul. Okrzei – na odcinku od ul. Dąbrowskiego do Promiennej
  • ul. Grota Roweckiego – na odcinku od ul. ul. Danuty Siedzikówny „Inki” do ul. Kempfinówki

 

w godz. 12-14:30 całkowicie wyłączone z ruchu zostaną ulice: ul. Dąbrowskiego – na odcinku od ul. Okrzei do ul. 1 Maja; ul. Danuty Siedzikówny „Inki”, ul. Chełmińska, ul. Wielkopolska, ul. Zielona, ul. Harcerska, ul. Promienna, ul. Jasna, ul. Targowa, ul. Kujawska, ul. Czyżewskiego – na odcinku od ul. Zielonej do ul. Harcerskiej

 

– ruch wahadłowy wprowadzony będzie na ul. Staszica – na odcinku od wjazdu na boiska treningowe Miejskiego Centrum Sportu do ul. Promiennej

 

– w związku z zamknięciem ulic oraz dróg: Dąbrowskiego, Czyżewskiego, Placu Wolności, Danuty Siedzikówny „Inki”, Grota Roweckiego, Kempfinówka, Sienkiewicza, Słoneczna, Kujawska, Chełmińska, Wielkopolska, Olsztyńska, Targowa, Zielona, Czyżewskiego, Harcerska, Staszica, Promienna, Jasna, Okrzei, nastąpią również utrudnienia na ulicach prostopadłych do nich.

 

Na wskazanych ulicach ruchem będą kierować osoby uprawnione. W związku z poruszaniem się po trasie zawodników prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i przekraczanie ulic w miejscach wyznaczonych przy pomocy służb organizatorów i wolontariuszy.

 

Podczas Bełchatowskiej Piętnastki Fundacja DKMS będzie prowadzić rejestrację potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych krwi. Wolontariusze będą czekać w hali Energia od godz. 9 do 16. Bełchatowska akcja szczególnie ukierunkowana jest na pomoc 44-letniemu bełchatowianinowi, ale też innym pacjentom. Mówi o tym samo hasło kampanii „Marcin i inni potrzebują Twojej pomocy”. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.

 

AD-A

 

Organizacja ruchu podczas 23. Bełchatowskiej Piętnastki

 

 

AD-A