Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportPobiegnij w Piętnastce - zapisy trwają

Pobiegnij w Piętnastce – zapisy trwają

Piętnastka to trzeci i ostatni bieg w ramach Bełchatowskiej Triady Piętnastka to trzeci i ostatni bieg w ramach Bełchatowskiej Triady

 

Trwają zapisy na Bełchatowską Piętnastkę – jedną z najstarszych, biegowych imprez w regionie. Na liście startowej coraz więcej osób, pobiec może nawet ponad 1200 śmiałków. Start 24 listopada punktualnie o godz. 12.

 

Bełchatowska Piętnastka to znany wśród sportowców bieg na zakończenie sezonu. Każdego roku, aby w nim wystartować, zjeżdżają się biegacze z różnych stron kraju, a nawet zagranicy. Podobnie będzie i tym razem. Wśród zapisanych są już m.in. zawodnicy z Łodzi, Warszawy i Wrocławia.

 

Bełchatowska Piętnastka ma już swoją renomę wśród biegaczy, co nas bardzo cieszy. Za każdym razem dokładamy bowiem wszelkich starań, aby solidnie zorganizować nasze wydarzenie – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, które przygotowuje Piętnastkę wspólnie z miastem i Bełchatowskim Klubem Lekkoatletycznym. – Biegacze często podkreślają, że rzadko zdarzają się starty na piętnaście kilometrów. Nasza Piętnastka jest więc dobrą okazją, aby sprawdzić się na takim właśnie dystansie i w dobrym stylu zamknąć biegowy sezon – dodaje Szymczyk.

 

Zapisy internetowe na Bełchatowską Piętnastkę potrwają do 15 listopada, chyba że wcześniej wyczerpie się limit miejsc, który w tym roku wynosi 1250 osób. Aby się zarejestrować trzeba wejść na stronę: www.timerecords.pl, a później uiścić startowe. Do 15 listopada opłata startowa wynosi 65 zł. Jeśli będą jeszcze pakiety startowe zapisać będzie się można także osobiście w biurze zawodów, ale wyłącznie dzień przed startem, czyli w sobotę, 23 listopada. Wówczas opłata wynosić już będzie 100 zł.

 

Trasa – z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – tradycyjnie będzie prowadzić ulicami miasta, m.in. Dąbrowskiego, Czyżewskiego, Sienkiewicza oraz Staszica i Okrzei. Zawodnicy przebiegną ją trzykrotnie – każde okrążenie po pięć kilometrów. Start i meta zlokalizowane będą przy hali „Energia”, gdzie mieścić się ma także Biuro Zawodów. Na tych, którzy ukończą bieg będzie czekać pamiątkowy medal, a na najlepszych puchary i nagrody pieniężne. W tym roku ich pula wynosi dokładnie 9,2 tys. zł.

 

Biegowi głównemu towarzyszyć będzie też bieg rekreacyjny na pięć kilometrów. Lista startowa jest już jednak zamknięta.

 

Piętnastka to trzeci, a zarazem ostatni bieg w ramach Bełchatowskiej Triady Biegowej. Po raz kolejny zamyka także Cykl Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. 

 

Więcej informacji o Bełchatowskiej Piętnastce wraz z regulaminem mozna znaleźć na www.mcs.belchatow.pl.

 

AD-A