Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaPochylnia przy Trzynastce gotowa

Pochylnia przy Trzynastce gotowa

 Nowa pochylnia ułatwi poruszanie się niepełnosprawnym uczniomNowa pochylnia ułatwi poruszanie się niepełnosprawnym uczniom

 

Niepełnosprawni uczniowie z Trzynastki mogą już korzystać z pochylni. Na jej budowę miasto pozyskało środki zewnętrzne – inwestycja została dofinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

 

 

Szkoła Podstawowa nr 13 to jedna z miejskich szkół z oddziałami integracyjnymi.  By ułatwić niepełnosprawnym uczniom poruszanie się w czterokondygnacyjnym budynku, zamontowano specjalną windę oraz platformy schodowe pomiędzy poszczególnymi piętrami. Podobne platformy znajdują się również w części sportowej i na klatkach schodowych. Także szkolne toalety zaprojektowane zostały z myślą o potrzebach dzieci z niepełnosprawnością. Do całkowitego przystosowania budynku brakowało jedynie pochylni przy wejściu od strony boiska. Teraz to się zmieniło.

 

Budowa pochylni, która umożliwiła bezprogowy przejazd wózkami, ruszyła w wakacje. Oprócz podjazdu wykonany został także nowy odcinek chodnika z kostki betonowej łączący istniejący trakt z nowo wybudowaną pochylnią.

 

Całość kosztowała nieco ponad 113 tys. zł. Połowę (ok. 56,6 tys. zł) zapłaciło miasto, resztę sfinansował PFRON (56,7 tys. zł). – Cieszę się, że wniosek o dofinansowanie budowy pochylni, jaki złożyliśmy do Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, został zaakceptowany. Naszym obowiązkiem jest bowiem zapewnienie wszystkim dzieciom bezpiecznych warunków nauki i pracy. Jestem przekonana, że nowy podjazd w dużym stopniu ułatwi niepełnosprawnym dzieciom edukację, samodzielne poruszanie się, a także, co równie ważne, integrację z rówieśnikami – podkreśla prezydent Mariola Czechowska.

AP

 

 Uczniowie na wózkach mogą bez problemów wjechać do szkołyUczniowie na wózkach mogą bez problemów wjechać do szkoły