Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaPrzed nami weekend tanecznych (Re)akcji

Przed nami weekend tanecznych (Re)akcji

Ogólnopolskie spotkania odbędą się w naszym mieście już po raz czternastyOgólnopolskie spotkania odbędą się w naszym mieście już po raz czternasty

 

Prezydent Mariola Czechowska zaprasza na XIV Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje Bełchatów 2023. Prezentacje konkursowe odbędą się w sobotę, 25 marca, w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy. Początek o godz. 13:00.

 

 

Tegoroczny festiwal OST (Re)akcje kierowany jest do teatrów tańca, które specjalizują się dłuższych formach. Uczestnicy zaprezentują jeden układ choreograficzny, w kompozycji, przygotowanej z pełną dowolnością środków wyrazu. Forma i treść powinny być zgrane w jedną całość obrazu choreograficznego.

 

W konfrontacjach udział wezmą amatorskie zespoły taneczne, duety i soliści. Główną nagrodą tegorocznych Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych (Re)akcje Bełchatów 2023 jest Grand Prix dla najlepszej prezentacji (czarne jabłko), w wysokości 1500 zł. Dla zdobywców Grand Prix oraz pierwszych miejsc bezpłatna akredytacja na XV Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje Bełchatów 2024.

 

Wszystkich amatorów tańca jako sztuki, zapraszamy już w najbliższą sobotę, 25 marca, do MCK PGE Gigantów Mocy. Początek występów konkursowych o godz. 13:00. Kolejność przesłuchań znajduje się na stronie mckbelchatow.pl.

 

Plakat promujący festiwal OST (Re)akcjePlakat promujący festiwal OST (Re)akcje