Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaPrzedłużony nabór do szkół i przedszkoli

Przedłużony nabór do szkół i przedszkoli

Jeszcze ponad dwa tygodnie potrwa rekrutacja do przedszkoli, zerówek i klas pierwszychJeszcze przez ponad dwa tygodnie rodzice będą mogli zapisywać swoje pociechy do publicznych przedszkoli, zerówek i klas pierwszych

 

Do końca marca potrwa jeszcze nabór do bełchatowskich przedszkoli i podstawówek. Decyzja o zmianie terminów w procesie rekrutacji podyktowana jest przede wszystkim sytuacją epidemiologiczną w kraju. Wniosek należy pobrać ze strony internetowych placówki, wypełnić go, a następnie przesłać drogą elektroniczną na wskazany adres.

 

W związku z decyzją Rządu o zamknięciu placówek oświatowych miejskie przedszkola i szkoły wydłużają czas, w którym rodzice mogą zapisać dziecko na nowy rok szkolny. Listy rekrutacyjne zamknięte zostaną nie 16 marca, jak wcześniej zakładano, a dopiero 31 marca. Jest to ważna informacja dla rodziców przedszkolaków, sześcio- i siedmiolatków, którzy nie zdążyli jeszcze zapisać swojej pociechy do wybranej placówki.

 

Co istotne, zmieniły się nie tylko terminy, ale również sposób zgłoszenia dziecka. Obecnie dokumenty przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną. Najpierw ze strony internetowej wybranego przedszkola lub szkoły należy pobrać wniosek zgłoszeniowy i ewentualnie inne stosowne formularze, wypełnić je i podpisać. Następnie zeskanowane dokumenty trzeba przesłać bezpośrednio na adres placówki.

 

O terminie ogłoszenia listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, a tym samym zakończeniu tegorocznej rekrutacji do dziewięciu publicznych przedszkoli i ośmiu podstawówek, informować będziemy na bieżąco.

 

Poza wydłużonym terminem i innym sposobem dostarczania wniosku zgłoszeniowego dotychczasowe zasady naboru do miejskich placówek pozostają bez zmian. O czym więc powinni pamiętać rodzice zapisujący dzieci do przedszkoli, zerówek i klas pierwszych? Piszemy w artykułach:

>>> Rekrutacja do zerówek i klas pierwszych

>>> Nabór do miejskich przedszkoli: kryteria