Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaSzukasz żłobka? Trwa rekrutacja do "Jasia i Małgosi"

Szukasz żłobka? Trwa rekrutacja do „Jasia i Małgosi”

Rekrutacja do miejskiego żłobka - dzieci w basenie z kolorowymi kulkami
Na maluchy w miejskim żłobku „Jaś i Małgosia” czeka ponad 50 miejsc
Ruszyła rekrutacja do miejskiego żłobka „Jaś i Małgosia”. Zapisywać można już pięciomiesięczne maluchy, na które czeka fachowa opieka, posiłki przygotowywane na miejscu i domowa atmosfera. Nabór potrwa do 30 kwietnia.

W „Jasiu i Małgosi” działa pięć grup. Najmłodsze dzieci mają pięć miesięcy, a najstarsze 3 lata. W sumie z miejskiego żłobka korzysta 94 maluchów. Bez wątpienia ogromnym atutem miejskiej placówki jest wysoko wykwalifikowana kadra. – Pracują u nas opiekunki z wieloletnim doświadczeniem, które opiece nad dziećmi oddają całe swoje serce. Co równie ważne, maluchy mogą również liczyć na opiekę pielęgniarki i logopedy – mówi Anna Majchrzak, dyrektor Żłobka Miejskiego „Jaś i Małgosia” w Bełchatowie.

Do tego są posiłki gotowane w kuchni na miejscu. Są one domowe, zdrowe i prawidłowo zbilansowane. A jeśli jest taka potrzeba żłobek wprowadza również indywidualne jadłospisy dla dzieci z alergiami pokarmowymi. Placówka oferuje także różnorodne zajęcia od plastycznych, przez ruchowe i muzyczne, po logorytmikę i język angielski.

– Staramy się stworzyć warunki jak najbardziej zbliżone do warunków domowych. Zależy nam, aby dzieci czuły się tutaj jak w domu. Co bez wątpienia zmniejsza ich stres związany z rozstaniem z rodzicami. Mamy wiele ciekawych pomocy edukacyjnych, dzięki którym opiekunki uatrakcyjniają maluszkom czas. Dzieci mogą korzystać z sali doświadczania świata. To właśnie w niej w przyjaznych i bezpiecznych warunkach, mogą doświadczać świata wszystkimi zmysłami. Maluchy to uwielbiają. Prowadzimy też terapię światłem, mamy magiczny dywan, który służy do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Z kolei tablice multimedialne uatrakcyjniają zajęcia. Są ciekawym dodatkiem edukacyjnym, rozwijają spostrzegawczość, kształtują zdolność rozróżniania kolorów i kształtów – dodaje dyrektor żłobka.

Gruntowny remont miejskiego żłobka poprawił komfort

Placówka może się też pochwalić odnowionym, kolorowym, a przede wszystkim przyjaznym i bezpiecznym otoczeniem. Niedawno budynek „Jasia i Małgosi” przeszedł gruntowny remont, modernizację i rozbudowę. Dzięki temu może z niego korzystać jeszcze więcej dzieci.

– Dzięki modernizacji, którą niedawno przeszedł budynek, poprawił się komfort pobytu w placówce. A co najważniejsze z opieki żłobka może korzystać więcej dzieci. Serdecznie zachęcam wszystkich rodziców i opiekunów, aby zapoznali się z ofertą naszej miejskiej placówki. Za „Jasiem i Małgosią” przemawia tradycja, ale też bardzo dobra opieka, lokalizacja niemal w centrum miasta, nowe i kolorowe sale – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

Rekrutacja trwa do 30 kwietnia. W tym czasie rodzice i opiekunowie, którzy chcą, aby ich pociecha korzystała z „Jasia i Małgosi”, muszą złożyć wypełnioną kartę zgłoszenia. Można ją pobrać bezpośrednio z placówki lub jej strony internetowej www.zlobekbelchatow.szkolnastrona.pl. Jeśli jest potrzeba, trzeba też złożyć dodatkowe oświadczenia, m.in. potwierdzające samotne wychowywanie dziecka, wielodzietność rodziny itp. Dokumenty można przynosić do siedziby placówki (os. 1 maja 7, I piętro, p. 114) w godz. 8:30-15:00 od poniedziałku do piątku. Dodatkowych informacji udzielają pracownicy żłobka pod numerem tel. 44 632 35 74 i/lub 507 015 604.

Rekrutacja do miejskiego żłobka - plakat informacyjny