Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportRusza sezon na miejskim lodowisku

Rusza sezon na miejskim lodowisku

To już 11 sezon zadaszonego lodowiska miejskiego

 

Amatorzy zimowych sportów mogą już szykować łyżwy. 4 listopada rusza kolejny sezon na miejskim lodowisku. Ślizgawka tradycyjnie będzie czynna siedem dni w tygodniu, bez zmian pozostają także ceny biletów.

 
 

Na lodowisku trwają już ostatnie prace przed nowym sezonem. Ostrzone są łyżwy, porządkowane boksy i co najważniejsze – mrożona jest ślizgawka. –  Płyta jest już właściwie gotowa. Przez kilka ostatnich dni była ona regularnie zraszana i polewana wodą. Trwa właśnie jej malowanie, później będzie jeszcze raz zalewana – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu, które administruje obiektem.

 

Pełną parą lodowisko ruszy już w najbliższy poniedziałek, 4 listopada. Ze ślizgawki tradycyjnie będzie można korzystać 7 dni w tygodniu od godz. 9 do 21. Wejścia na taflę odbywać się będą co półtorej godziny, ostatnie o 19:30. Wzorem lat poprzednich, w godzinach dopołudniowych z wejść będą także korzystać uczniowie bełchatowskich szkół w ramach zajęć wychowania fizycznego. Oprócz wejść indywidualnych i zajęć szkolnych swoje treningi będą mieć również drużyny hokejowe. Treningi grupy juniorskiej zaplanowane są na poniedziałki, środy i piątki od godz. 16:30, zaś dorosłych we wtorki i czwartki od godz. 19:30. Pełny harmonogram wejść na bieżąco będzie zamieszczany na www.mcs.belchatow.pl.  

 

Przez kolejny sezon obowiązywać będą też te same ceny. Jednorazowe wejście dla dzieci, młodzieży i studentów (po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej, studenckiej) kosztuje 2 zł, zaś dla osób dorosłych 5 zł. Czynna będzie także wypożyczalnia łyżew, która będzie udostępniać sprzęt w cenie 5 zł/h.

 

– Dysponujemy łyżwami figurowymi oraz hokejowymi w różnych rozmiarach. Dodatkowo każdy zainteresowany będzie mógł bezpłatnie wypożyczyć kask – dodaje Szymczyk.

 

AD-A

 

Trwają prace związane z malowaniem tafli Trwają prace związane z malowaniem tafli

Miejska ślizgawka pełną parą ruszy już 4 listopada Miejska ślizgawka pełną parą ruszy już 4 listopada