Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportBełchatowski Bieg Nocy. Wystartowały zapisy

Bełchatowski Bieg Nocy. Wystartowały zapisy

Bieg Nocny - biegacze z medalami
Na biegaczy czeka 350 pakietów startowych
Mamy kolejne sportowe wyzwanie dla amatorów biegania. 11 maja wystartuje Bełchatowski Bieg Nocy. Zapisy właśnie ruszyły. Przygotowanych jest 350 miejsc, ale nie ma co zwlekać ze zgłoszeniem, bo miejsc szybko ubywa.

Bełchatowski Bieg Nocy na stałe już wpisał się w kalendarz miejskich wydarzeń sportowych. W tym roku odbędzie się już po raz szósty. Bieg Nocy tradycyjnie organizują prezydent Mariola Czechowska i Miejskie Centrum Sportu. Co roku ta biegowa impreza przyciąga kilkuset sportowców z Bełchatowa, a także Łodzi, Pabianic, Radomska czy Warszawy. Organizatorzy liczą, że w Biegu Nocnym wystartują osoby także z zagranicy.

– Do startu zapraszamy zarówno amatorów jak i zawodowców. Poprzednie edycje biegu pokazały, że jego obsada jest przeróżna. Są rodziny, które chcą wspólnie, rekreacyjnie, aktywnie spędzić czas. Są też osoby, które chcą pobić swoje dotychczasowe życiówki, biegają, aby wzbogacić swoją medalową kolekcję, ale są też osoby, które rywalizują o jak najlepsze wyniki i nagrody finansowe. A te w tym roku zwiększyliśmy do łącznej puli 7200 zł. Myślę więc, że kategorie bełchatowianie oraz open kobiet i mężczyzn będą usatysfakcjonowane – mówi Adam Kieruzel, kierownik Referatu Promocji i Sportu w Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie.

Zawodnicy będą mieć do pokonania 10 km. Trasa będzie taka sama jak w ubiegłym roku. Warto przypomnieć, że jest ona atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Start i meta zlokalizowane będą na placu Narutowicza. Biegacze pobiegną ulicami: Lecha i Marii Kaczyńskich, Czyżewskiego (aż do zawrotki na wysokości ul. Kasztanowej), św. Brata Alberta Chmielowskiego, Olsztyńską i ponownie Staszica aż do Czyżewskiego. Dalej trasa prowadzić będzie ulicą Kempfinówka, Grota Roweckiego, Bawełnianą, Pabianicką. Pętla zakończy się wbiegnięciem spod Urzędu Miasta Bełchatowa i ulicy Kościuszki na Plac Narutowicza.

Bieg Nocny. Czeka 350 miejsc. Zapisy ruszyły

Na biegaczy czeka 350 miejsc. Zapisy ruszyły, organizatorzy jak zawsze prowadzą je za pośrednictwem strony www.online.datasport.pl. Zapisy potrwają do wtorku 7 maja br., do godziny 23:59, a opłat można dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego na rachunek przydzielony w procesie zapisów. Koszt opłaty wpisowego wynosi:

– 60 złotych (w przypadku zgłoszeń od dnia 27.03.2024 r., od godziny 12:00 do dnia 28.04.2024 r., do godziny 23:59),
– 70 złotych (w przypadku zgłoszeń od dnia 29.04.2024 r., od godziny 00:00 do dnia 07.05.2024 r., do godziny 23:59),
– 120 złotych (w przypadku niewypełnienia limitu zgłoszeń internetowych istnieje możliwość zapisania się w dniu biegu tj. 11 maja 2024 r. (sobota) w godzinach 18:00 – 20:30 w trakcie funkcjonowania biura zawodów, a płatność jest wówczas możliwa tylko gotówką – decyduje kolejność zgłoszeń w biurze).

Osoby startujące w kategorii K-60/M-60 i powyżej są zwolnione z ponoszenia opłaty. Warto dodać, że prawo startu mają osoby, które do 11 maja 2024 roku (sobota) ukończą 16. rok życia. Osoby niepełnoletnie biorą udział w 6. Bełchatowskim Biegu Nocnym na odpowiedzialność rodzica lub prawnego opiekuna, który musi podpisać stosowne oświadczenie i dostarczyć je do biura zawodów, aby dana osoba poniżej 18. roku życia mogła wystartować.

Więcej informacji na temat 6. Bełchatowskiego Biegu Nocnego, a także jego regulamin, znaleźć można na stronie Miejskiego Centrum Sportu.

Bieg Nocny plakat