Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaSP 12 ogłasza tydzień ulgi dla uczniów

SP 12 ogłasza tydzień ulgi dla uczniów

Zdaniem pomysłodawców, tydzień ulgi od sprawdzianów pomoże uczniom w powrocie do nauki stacjonarnejZdaniem pomysłodawców, tydzień ulgi od sprawdzianów pomoże uczniom w powrocie do nauki stacjonarnej

 

Szkoła Podstawowa nr 12 przystąpiła do projektu „Tydzień ulgi” organizowanego przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Oznacza to, ze między 17 a 24 maja uczniowie tej szkoły nie będą mieć sprawdzianów i kartkówek.

 

Zdaniem specjalistów z Uniwersytetu Jagiellońskiego, powrót do szkół to dla dzieci z jednej strony radość, z drugiej zaś lęk związany z koniecznością ponownego nawiązania relacji z nauczycielami i sprostania ich wymaganiom. By zaradzić tym problemem Instytut Psychologii UJ organizuje „Tydzień ulgi”.

– Pandemia i społeczna izolacja to szczególnie trudny czas dla uczniów i uczennic szkół podstawowych i średnich. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do dyrektorów i dyrektorek, nauczycieli i nauczycielek: podarujmy młodzieży tydzień bez sprawdzianów i zadań domowych. Wszystko to po to, aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczniów, uczennic, nauczycieli i nauczycielek – tak na stronie Instytutu Psychologii UJ (https://psychologia.uj.edu.pl/tydzien-ulgi) prof. Aleksandra Gruszka-Gosiewska wyjaśnia, jaki cel przyświeca projektowi.

Do programu przystąpiło blisko 300 szkół z całej Polski, jedną z nich jest Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie. Oznacza to, że między 17 a 24 maja uczniowie tej szkoły nie muszą obawiać się odpytywania, sprawdzianów i kartkówek. Co więcej – nie będą mieć również zadawanych prac domowych.

Powrót do szkoły 2021

4 maja dzieci z klas 1-3 wróciły do szkół. Od 15 maja zajęcia hybrydowe będzie miała młodzież z klas 4-8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Od 29 maja nastąpi powrót wszystkich uczniów do szkół już w pełnym systemie stacjonarnym.

 

AP

 

"Tydzień ulgi" w SP 12 „Tydzień ulgi” w SP 12