Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościMiasto uruchomiło centralne magazyny

Miasto uruchomiło centralne magazyny

Dary dla uchodźców z Ukrainy najlepiej dostarczyć do jednego z miejskich punktów zbiórekDary dla uchodźców z Ukrainy najlepiej dostarczyć do jednego z miejskich punktów zbiórek

 

Miasto uruchomiło dwa centralne magazyny: w Gwarku (os. Dolnośląskie) i w Szkole Podstawowej nr 5 (Grocholice). Działają one w godz. 16:00-18:00. Dary dla uchodźców z Ukrainy można także dostarczać do Urzędu Miasta Bełchatowa (ul. Kościuszki 1 budynek B) w godzinach jego pracy. Z miejskich magazynów paczki będą przewożone dalej tj. do magazynu powiatowego i wojewódzkiego skąd trafią do potrzebujących.

Większość uchodźców, którzy od kilku dni napływają do Polski z Ukrainy, ma ze sobą tylko to, co udało im się zapakować do walizki lub plecaka. Często są w trudnej sytuacji materialnej, nie stać ich na kupno podstawowych produktów czy rzeczy codziennego użytku. Dlatego właśnie tak bardzo potrzebne jest organizowanie zbiórek odzieży, sprzętu lub pieniędzy.

Najlepiej przyłączyć się do zbiórek organizowanych chociażby przez samorządy. W Bełchatowie mieszkańcy mogą przekazywać dary do dwóch punktów zorganizowanych przez miasto: w Szkole Podstawowej nr 5 w Grocholicach oraz w Gwarku na osiedlu Dolnośląskim (szerzej piszemy o tym TUTAJ). Dary można także dostarczać do Urzędu Miasta Bełchatowa (ul. Kościuszki 1 budynek B) w godzinach jego pracy (poniedziałek, środa, czwartek 7:30-15:30, wtorek 8:00-18:00, piątek 7:30-13:30).

 

Można także wziąć sprawy w swoje ręce i samemu zorganizować zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów. By pomoc była skuteczna, wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami. Po pierwsze należy zweryfikować, jakie są rzeczywiste potrzeby. Najlepiej sprawdzić je u źródła. W przypadku Bełchatowa pełną informację na ten temat można uzyskać w Miejskim Zespole Zarządzania Kryzysowego (wystarczy napisać maila na adres zko@um.belchatow.pl). Po drugie należy pamiętać, że odpowiednie przygotowanie i posegregowanie ułatwi wszystkim późniejszą pracę. Równie ważne jest także ich odpowiednie zapakowanie i opisanie.

 

Zebrane artykuły najlepiej przywieźć do miejskich punktów zbiórek, a nie zawozić na granicę. To najlepsze rozwiązanie. Ze względu bowiem na trudną i ciągle zmieniającą się sytuację na granicy polsko – ukraińskiej, bezpośrednie przekazanie darów jest mocno utrudnione. Wszystkie podarowane przez bełchatowian artykuły i dostarczone do miejskich punktów zbiórek, zostaną przewiezione dalej, tj. do magazynów powiatowego i wojewódzkiego. Stamtąd zaś trafią do osób potrzebujących.

 

AP

 

plakat ukraina pomoc www