Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportSukces II wirtualnej sztafety miast partnerskich

Sukces II wirtualnej sztafety miast partnerskich

Medale pamiątkowe II wirtualnej sztafety miast partnerskichMedale pamiątkowe otrzyma wszystkich 87 uczestników sztafety

 

Znamy wyniki tegorocznej Wirtualnej Sztafety Miast Partnerskich Bełchatów – Csongrád. W trzytygodniowym sportowym wyzwaniu udział wzięło 87 zawodników (w tym 18 z Bełchatowa), którzy biegnąć, maszerując z kijkami lub jadąc na rowerze łącznie pokonali ponad 6,8 tys. km. Wszyscy otrzymają pamiątkowe medale, a najlepsi – upominki rzeczowe.

Za nami druga już odsłona Wirtualnej Sztafety Miast Partnerskich. Jej uczestnicy – mieszkańcy Bełchatowa i węgierskiego Csongrádu – po raz kolejny udowodnili, że związek obu miast to prawdziwa „Przyjaźń bez granic / Nieograniczona przyjaźń”.

Zadanie, jakie przed uczestnikami postawili organizatorzy polegało na pokonaniu jak największego dystansu w ciągu trzech tygodni. Można było biec, jechać na rowerze bądź maszerować z kijkami. Wyzwanie podjęło 87 zawodników: Zarejestrowali ponad 500 aktywności sportowych, które z kolei przełożyły się na łączny dystans ponad 6,8 tys. km.

Wśród biegaczy rekordzistą okazał się bełchatowianin – Kamil Nadrowski, który w ciągu trzech tygodni przebiegł aż 687 km. W przypadku nordic walking najwięcej kilometrów (197) przeszła Elżbieta Murlikiewicz z Bełchatowa. Natomiast do rywalizacji w jeździe na rowerze zgłosili się wyłącznie mieszkańcy Csongrádu.

Wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymają pamiątkowe medal, które zapewnia strona węgierska. Z kolei dla osób, które uplasowały się na trzech pierwszych miejscach we wszystkich konkurencjach zarówno w naszym mieście, jak i na Węgrzech, Bełchatów przygotował nagrody i upominki. O miejscu i terminie odbioru nagród uczestników poinformujemy mailowo. 

 

AP